5 tipů na velikonoční zdobení vajec

 

Připravujete se na Velikonoce? My také a proto přinášíme 5 tipů na velikonoční zdobení vajec, které zvládne každý. Tipy na barvení vajíček jsou vhodné i pro děti a nejsou náročné ani finančně ani časově. Pokud se chcete u barvení vajíček pobavit a děti motivovat k udržování tradice, čtěte dál.

 

Háčkované Vejce

Pro ty z vás, které rády háčkují, tak tu máme tip na velikonoční háčkované vejce, které jen tak někdo mít nebude.

Co budete potřebovat?

  • Bavlnu
  • Háček 3,5 mm
  • Nůžky
  • Jehlu
  • Vajíčko

 

VIDEO: návod, jak na háčkované vejce

 

Čtěte také: Háčkování – rady pro začátečníky

 

 Ombré Vejce

Ombré je stálým hitem a můžete si ho doma vyrobit velmi jednoduše. Pracujete zde se dvěma barvami a barevnými přechody. Je jen na vás jaké barvy si k barvení vajec vyberete. Postup je v celku jednoduchý a trik je doba namáčení vejce v barvě. Když chcete udělat světlejší tón, necháte vejce v barvě kratší dobu a naopak. Postačí vám k tomu obyčejné barvy z obchodu, vejce a hrnec na barvení.

 

Veselá vejce s barevnými puntíky

Tato technika se u nás osvědčila především s dětmi. Opět jednoduchý a originální způsob jak si ozdobit velikonoční vajíčka. K připravě budete potřebovat pouze vejce, barvy z obchodu a kulaté lepíky na vajíčka.

 

Postup:

  • Nejprve obarvíte celé vajíčko ve světlé barvě a necháte zaschnout.
  • Nalepíte na zaschlé vajíčko „lepíky“tak, jak chcete, aby byly tečky velké a daleko od sebe.
  • Ponoříte do tmavší barvy, nebo stejné barvy tmavšího odstínu a necháte působit.
  • Jakmile barva zaschne, stačí odlepit lepíky, které nemusí být pouze ve tvaru kolečka, ale můžete je s dětmi vystříhat i do jiných, vámi zvolených, tvarů.
Fotografie vajíček s barevnými puntíky

Vajíčka s barevnými puntíky

 

Veselé kraslice

Další tip, který baví hlavně děti, je malování veselých vajíček s obličeji. Pokud byste chtěli, aby byl obličej v barvě tělové, stačí vajíčka uvařit s cibulí, pro dodání přirozené barvy. Pak už jen dejte dětem do rukou fixy (ideálně neomyvatelné, ať nemají ruce zmalovanější než ty vajíčka) a nechte je tvořit veselé obličeje.

Fotografie veselých velikonočních vajec

Veselá velikonoční vajíčka

 

Velikonoční vajíčka z příze

Velikonoční vajíčka z příze vypadají krásně a rozhodně netradičně a originálně.  Jednoduchý tip jak na Velikonoce zazářit. Budete potřebovat pouze barevnou přízi a oboustrannou pásku, či lepidlo.

Vajíčko si připravíte, jak jste zvyklí, vyfouknete a oblepíte páskou, nebo si připravíte lepidlo. Pak už stačí bavlnku pěkně rulovat tak, aby na vajíčku dělala barevné vzory a lepidlo či páska vám zaručí, že bavlnka z vajíčka nespadne.

Zde přikládáme video pro inspiraci.

 

Další tipy na barvení velikonočních vajíček s dětmi najdete i v článku:

Velikonoční tvoření s dětmi – zdobení vajíček

 

Comments are closed.