9 tvořivých on-line kurzů, s pomocí nichž vytvoříte krásné dárky

 

Prodlužující se podzimní večery lákají i k jiným činnostem, než je pouhé sledování televize, které nakonec přinese jen stále rostoucí hladinu stresu. Co takhle zkusit investovat do osobního rozvoje nebo se ve svém volnu věnovat činnostem, které mají hlubší smysl?

Díky tvořivým (kreativním) kurzům se naučíte nové dovednosti, které vám otevřou nečekané obzory a možná přinesou i nové přátele či dokonce pracovní příležitost. Významným bonusem je zklidnění mysli, zlepšení koncentrace, posílení paměti a zdokonalení jemné motoriky.

V následujících odstavcích najdete přehled těch nejžádanějších on-line kurzů, z nichž si jistě každý snadno vybere. A dost možná se vám některý kurz zalíbí tak moc, že jej budete chtít darovat někomu ze svých blízkých.

 

1.      Háčkování není jen záležitost babiček

Háčkování patří k oblíbeným kreativním technikám, které si rádi osvojí nejen maminky na mateřské dovolené, ale i moderní muži. Důkazem toho je Přemysl Knap, který vás provede kurzem háčkování a předá vám své letité zkušenosti. Díky tomu proniknete do světa řetízků a sloupků a krok za krokem se naučíte, jak si správně vybrat háčkovací přízi, jak kombinovat barvy a od jednoduchých začátků přejdete až k vytvoření užitečné zimní čepice. Vrcholem kurzu háčkování pro začátečníky je návod na háčkovaný slušivý pléd a praktický obal na hrníček či květináč.

Lektor online video kurzu háčkování pro začátečníky ukazuje na videu jak háčkovat
Háčkování pro začátečníky – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem háčkování čtěte zde >>

 

2.      Malování tečkovaných mandal krok za krokem

Mandala je po tisíciletí symbolem jednoty a rovnováhy, nekonečna, vesmíru, vědomí a dokonalosti. V nejširším smyslu mandaly dávají formu neuspořádanému chaosu. Kreslením obrazců můžete snadno vyjádřit vaše vnitřní rozpoložení a zharmonizovat mysl. U abstraktního tvoření nemusíte o ničem přemýšlet, stačí se nechat vést vlastní intuicí.

A přesně o tom vám více poví sympatická lektorka Lucia Čapková, která vás seznámí se vším, co budete k malbě mandal potřebovat. Obávat se nemusíte složitých postupů. Namalovat tečkovanou mandalu v pohodlí domova zvládne i úplný začátečník. Výsledný obraz skvěle poslouží i jako vlastnoručně vytvořený dárek pro vaše blízké.

 

modrá tečkovaná mandala - lektorka online video kurzu tečkovaná mandala ji právě tvoří
Tečkovaná mandala – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem tečkovaná mandala čtěte zde >>

 

3.      Kurz šití bot na míru a podle svých představ

V nedávné době vyvrcholil boom barefootové obuvi. Možná tedy už nějaký ten pár barefoot bot vlastníte, anebo byste si jej přáli, protože přiznejme si, že cena takových bot je dost vysoká, a ne každý pár dokonale sedne. Naštěstí tento palčivý problém můžete vyřešit. Jak? Stačí se v pohodlí doma naučit takovou obuv ušít.

Kurz šití bot pro začátečníky vede zkušená Veronika Mocová, jejíž prezenční kurzy jsou obsazené i rok dopředu. Vy ale máte možnost zaplatit si on-line lekce šití, které si můžete kdykoliv znovu otevřít a ujasnit si další postup. Dozvíte se vše důležité o výběru a práci s kůží, jaké pomůcky budete potřebovat a jak krok za krokem ušít pohodlnou obuv, co vydrží i několik sezón.

 

lektorka online video kurzu šití bot sedí za stolem a na stole má spoustu ušitých botů a barefoot z kůže
Šití bot pro začátečníky – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem šití bot čtěte zde >>

 

4.      Kurz kreslení portrétu se všemi detaily

Naučit se kreslit přesně podle skutečnosti dovede každý. Musíte jen chtít, mít trpělivost a přesunout svou pozornost do pravé hemisféry, kde je uloženo centrum pro kreativitu a prostorové vnímání. A právě to se naučíte pomocí kurzu kreslení pravou hemisférou.

 

lektorka online video kurzu keslení pravou mozkovou hemisférou ukazuje, jak správně kreslit portrét
Kreslení pravou hemisférou – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem kreslení pravou mozkovou hemisférou čtěte zde >>

 

Výtvarnice a portrétistka Petra Cibulková dá vašim tahům tvar a přesnost. Naučí vás, jak se správně dívat na skutečný model a jak pracovat s prostorovou perspektivou. Dozvíte se všechny výtvarnické fígle a postupy, abyste byli schopni přenést na papír přesně to, co vidíte. Kurz je vhodný pro všechny, kteří chtějí rozvíjet kreativitu a intuici.

 

lektorka online video kurzu keslení pravou mozkovou hemisférou ukazuje nakreslenou kočku a portrét dítěte
Kreslení pravou hemisférou – zvířata a rostliny – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem kreslení předmětů a rostlin čtěte zde >>

 

lektorka online video kurzu keslení pravou mozkovou hemisférou ukazuje nakeslené zvíře
Kreslení pravou hemisférou (pastelem) – zvířata – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem kreslení zvířat pastelem čtěte zde >>

 

5.      Kurz olejomalby technikou Boba Rosse

Myslíte-li si o sobě, že nemáte absolutně žádné umělecké sklony, je tento kurz olejomalby přímo pro vás. Certifikovaný lektor Pavel Michalica představuje jedinečnou techniku známého malíře Boba Rosse, který se proslavil po celém světě malbou dechberoucích obrazů během pár desítek minut. Tuto techniku můžete nyní ovládnout i vy.

 

lektor online video kurzu olejomalby technikou Bob Ross stojí u plátna a vysvětluje, jak malovat
Malování (olejomalba) metodou Bob Ross – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem olejomalby metodou Bob Ross čtěte zde >>

 

Kurz vás provede od tvorby jednodušších věcí až po malbu složitého obrazu divoké krajiny. Mimo jiné získáte přehled o barvách, štětcích a jiných pomůckách, se kterými se dobře pracuje. Vytvořený obraz si můžete buď pověsit na zeď a ozdobit si s ním byt či dům, anebo jej můžete někomu darovat.

 

lektor online video kurzu olejomalby technikou Bob Ross stojí u plátna a vysvětluje, jak malovat zvířata
Jak malovat zvířata – online video kurz olejomalby – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem malování zvířat čtěte zde >>

 

lektor online video kurzu olejomalby technikou Bob Ross stojí u plátna a vysvětluje, jak malovat květiny
Jak malovat květiny – online video kurz olejomalby – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem malování květin čtěte zde >>

 

6.      On-line kurz drátování dekoračních předmětů

Pomocí tradičního drátování můžete vyrobit nesmírně originální dárky pro širokou rodinu i známé. Ať už budete vyrábět dekorační předměty či oplétat keramiku, stanete se ve svém okolí vyhledávaným umělcem.

 

lektorka online video kurzu a návodů na drátování (drátkování) sedí za stolem a vysvětluje techniku drátování
Drátování pro začátečníky – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem drátkování čtěte zde >>

 

Lektorka Kajjka Hátleová, která provádí on-line kurzem drátování pro začátečníky, vás naučí krajkové i ryze funkční techniky oplétání nádobí či kamínků a prozradí vám vše, co budete k drátkování potřebovat. Dokonce i na výběru drátků a jejich ošetření záleží, což pro vás po absolvování kurzu nebude problém. Jako bonus se naučíte drobné čtyřlístkové drátování a vyrobíte si velkou drátovanou Andělku!

 

lektorka online video kurzu a návodů na drátování (drátkování) sedí za stolem a vysvětluje techniku drátování pro pokročilé
Drátování pro pokročilejší – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem drátování čtěte zde >>

 

7.      Kurz potahování a zdobení dortů

Internet plní fotografie tak nádherných dortů, že jen stěží lze uvěřit, že jsou opravdu jedlé. Nyní se sami můžete připojit mezi autory těchto luxusních výtvorů a přesvědčit se o jejich výborné chuti. Vaše dorty se stanou ozdobou každé oslavy!

Nevadí, že nemáte se zdobením doposud příliš zkušeností. V kurzu, který vám pootevře dveře do cukrářského světa, se naučíte zdobit velké slavností dorty i menší dorty pro děti. Dozvíte, jak pracovat s gelovými barvami, jak potahovat různé tvary korpusů fondánovou hmotou a jak modelovat mašle či růžičky. Mimo jiné díky certifikované lektorce Zdeňce Michnové získáte přehled o základních dekoračních technikách a vyvarujete se nejčastějších chyb při práci s potahovací cukrovou hmotou.

 

vyzdobený dort jako ukázka, co se naučí zájemci v online video kurzu - jak na zdobení dortů
Zdobení dortů – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem zdobení dortů čtěte zde >>

 

8.      Kurz tvořivého šití pomocí techniky patchwork

Patchwork je na pohled nesmírně složitá technika šití. Je pravda, že vyžaduje přesné měření a jistou preciznost v samotném šití, ale i naprostí začátečníci jsou tuto techniku schopni ovládnout pod vedením sympatické Radky Sedláčkové. Ta vás naučí vše potřebné, abyste se na konci mohli radovat z originálních dek, polštářů, dekoračních předmětů a možná nahlédnete i do oděvního odvětví.

 

lektorka online video kurzu a návodů šití patchworku sedí u šicího stroje a drží ušité patchwork polštáře
Patchwork pro začátečníky – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem šití patchwork čtěte zde >>

 

9.      Kurz šití plný inspirace

Nechcete už děti zahrnovat neosobními plastovými hračkami a nekvalitním oblečením, které nevydrží více než dvě praní? Naučte se šít krásné panenky nebo zvířátka, které potěší jak vaše nejmenší, tak třeba domácí mazlíčky! Nezáleží na tom, zda máte se šitím praxi, anebo se hodláme posadit před psací stroj úplně poprvé. Začátečníci si díky on-line kurzu Moderního šití s Katkou Dachovskou osvojí základy šití a pokročilí získají cennou inspiraci. Ke každé hračce, dekorativnímu předmětu nebo módnímu doplňku, který se v kurzu naučíte, bude připraven i střih. Po skončení kurzu tak můžete vyrábět osobité dárky pro všechny své nejbližší.

 

lektorka online video kurzu moderního šití hraček a doplňků sedí u šicího stroje a ukazuje návody na šití hraček
Moderní šití pro začátečníky – online video kurz – vstup zdarma

Zkušenosti lidí s kurzem šití pro začátečníky čtěte zde >>

 

Pokud si nejste jistí, který z kurzů vybrat, nechte to na obdarovávaném. Jednoduše darujte univerzální dárkový certifikát, a váš blízký si už zvolí podle své chuti.

 

Chci univerzální dárkový poukaz, ať si sám vybere >>

 

Byl pro vás výběr online kreativních (tvořivých) kurzů inspirující? Tak článek sdílejte. Děkujeme.

Origami – skládání z papíru pro chvíle relaxace 1. 5. 2016
Zkuste si šitou batiku šibori 25. 7. 2022
Jak vyrobit čarodějnický kostým – klobouk 13. 4. 2018
3 návody na korálkování s dětmi 30. 7. 2018
Jak se efektivně učit a zlepšit paměť 5. 8. 2013
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru