Barevný písek pro děti aneb hravé učení

 

Nejčastěji co slyšíme od dětí je, že učení je mučení. My vám dnes přinášíme tip, jak se z mučení může stát hravé učení s pískováním. V článku „Obrázky a mandaly z písku aneb tvoříme s dětmi“ jsme si řekli, jak vytvořit mandalu nebo obrázek z barevného písku, jak písek na obrázek nanést a co vše k tomu budeme potřebovat.

Dnes vám ukážeme nejen co vše se dá s dětmi z barevného písku vytvořit, ale i to, jak se s nimi při tvoření z písku můžeme naučit třeba abecedu. Máte doma předškoláka? Chcete aby ho učení bavilo a nikoliv naopak? Pak tu pro vás máme řešení a nejen to. Na konci článku se také můžete podívat, jak se nám podařila naše vlastní mandala z písku.

 

Tvoření z barevného písku aneb hravé učení

Možnosti jsou v podstatě neomezené. Co zvládnete namalovat, to si můžete i vypískovat. Náš tip jsou hodiny, čísla a abeceda. Máte doma předškoláka nebo prvňáčka? Učíte se abecedu? Pískováním můžete svého potomka nejen naučit písmenka a abecedu, ale zároveň s ním budovat i pozitivní vztah k učení. Barevný písek tomu dodá veselou atmosféru a učení vám půjde hravě a s úsměvem. 

fotografie písmenek
Hravé učení s barevným pískem

Jak na to?

Návod i postup je stejný, jako když tvoříte obrázek a je na vás, jestli si šablonu s abecedou stáhnete, nebo sami vytvoříte, či zakoupíte. Barevný písek pro děti se prodává v sadách, nebo samostatně. 

Abecedu pak můžete písmenko po písmenku vypískovat a tak se se svým malým školákem bavit a zároveň i hravě učit.

Naučte své děti abecedu s barevným pískem >>

 

 

Hodiny

Malá a velká ručička a co která z nich ukazuje. Věčný boj pro tak malé děti, zapamatovat si jejich význam. Vypískovat si můžete se svým předškolákem hodin kolik budete chtít. Třeba na každou hodinu jedny a barevným pískem mu zvýraznit např. hodinu, minutu tak, aby bylo zcela jasné, co která ručička znázorňuje. Co vám to přinese? Při učení bude zábava a třeba objevíte i skryté a ještě nepoznané vlohy svého malého předškoláka.

Ukázka tvoření hodin z barevného písku:

Vypískuj si vlastní hodiny. Kreativní sada s hodinami a barevným pískem >> 

 

Matematika a číslice

V neposlední řadě zmíníme ještě číslice a počítání, tohle nemusí být zábava jen pro ty, kteří se čísla teprve učí, ale zároveň pokud máte doma malého matematika, který miluje počítání, může si do svého pokoje vytvořit svou první rovnici, jako dekoraci z písku třeba na zeď. 

Naučte své děti abecedu s barevným pískem. Učení, které děti baví.

 

obrázek čísel
Vytvořte si číslice z písku jako dekoraci.

 

Záleží jen na vás co vyrobíte, zdali zvolíte číslice, abecedu, nebo hodiny, či něco úplně jiného, co zrovna je potřeba u toho malého trénovat. Důležité je, že se u toho pobavíte všichni a vaše dítě bude mít pocit, že škola může být i legrace a vy podpoříte vývoj svého dítěte zábavou!

 

Mandala z písku z vlastní kuchyně

V minulém článku jsme vám slíbili, že se pochlubíme, jak se nám povedla mandala z písku. My jsme si mandalu objednali už hotovou, protože práce s lepidlem a pískem pro děti nebyla zrovna ta nejlepší volba. Časová dotace na výrobu se odvíjí od velikosti a náročnosti. Záleží na tom, jakou velikost a jak složitou mandalu si vytvoříte nebo zakoupíte. My jsme zvolili střední obtížnost a vytvořili jsme mandalu za …..

Šablonu jsme si zakoupili již připravenou. Místo lepidla jsme si připravili špendlík, kterým jsme vrchní  papír odlepovali opatrně od spodního. Je nutné dávat pozor, abyste si papír nepropíchli. Pokud jste zvolili složitější mandalu, tak doporučujeme začít od prostředka, ať si neumažete už vypískované plochy při smetání  přebytečného barveného písku ze šablony zpět do  mističky.

A  jak to dopadlo, uvidíte na videu. 🙂

 

 

Zaujalo vás tvoření z písku? Myslíte si, že děti baví? Tak sdílejte tento článek. Děkujeme.

Olejomalba – výroba vaječné tempery 15. 2. 2018
Kuličkový lis Kulísek, malý lis pro velké tiskaře (rozhovor s autorkou) 1. 5. 2018
Origami – skládání z papíru pro chvíle relaxace 1. 5. 2016
Návod na velikonoční drátované vejce od Lucie Vernerové 14. 3. 2018
Technika pouring aneb neplačte nad rozlitou barvou 30. 1. 2022
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru