Chcete rozumět vůním a umět je využít? Zúčastněte se kurzu “Praktická aromaterapie pro každého”

Pokud toužíte po prohloubení svých znalostí o aromaterapii a naučení se praktických dovedností využití vůní rostlin a éterických olejů, pak je kurz „Praktická aromaterapie pro každého“ tou správnou volbou. Tento kurz vám otevře dveře do světa aromaterapie a poskytne vám praktické nástroje a znalosti, které vám pomohou porozumět vůním a efektivně je využít k podpoře vašeho fyzického, psychického a emocionálního zdraví.

Co je to aromaterapie a jaké má využití?

Aromaterapie představuje terapeutickou praxi využívající esenciální oleje, které jsou získávány především z rostlinných materiálů, jako jsou květy, listy, kůra a kořeny. Tato metoda léčby je založena na využití přírodních aromatických látek s cílem podpořit fyzické zdraví i duševní pohodu. Historicky se aromaterapie datuje až do starověkých civilizací, kde byla používána jako součást rituálů, léčitelství a osobní péče.

Centrálním prvkem aromaterapie jsou esenciální oleje, které se získávají z rostlin pomocí různých metod extrakce, jako je destilace, lisování nebo extrakce rozpouštědly. Tyto oleje obsahují koncentrované látky, které mají charakteristické vůně a terapeutické vlastnosti. Mezi nejběžnější esenciální oleje používané v aromaterapii patří levandule, růže, eukalyptus, máta, čajovník a citron.

Využití této metody je rozmanité a zahrnuje širokou škálu aplikací. Mezi nejběžnější patří:

 • relaxace a redukce stresu,
 • léčba kožních potíží,
 • podpora imunitního systému,
 • zlepšení spánku,
 • zmírnění migrén a bolestí hlavy,
 • zlepšení dýchacích obtíží,
 • celková duševní pohoda a klid.
Zajímavost: Aromaterapie byla oficiálně “objevena” až v roce 1937, kdy dostala svůj název i pozici v terapeutických praktikách. Mezi lidmi však byla síla přírodních vůní známá již tisíce let předtím. Původně však byly éterické oleje a jejich aroma určeny pro Bohy a duchy při různých rituálech.

Kurz “Praktická aromaterapie pro každého”

Co se v kurzu dozvíte?

Účastníci kurzu „Praktická aromaterapie pro všechny“ získají komplexní povědomí o používání aromaterapie jako prostředku k obohacení a zlepšení svého života. Kurz, vedený Veronikou Mergentalovou, je přístupný pro každého, kdo má zájem proniknout do světa vůní, barev a síly rostlin.

Během kurzu se účastníci naučí například používat aromaterapii pro zvýšení pohody a kvality života. Porozumíte také tomu, jaké způsoby působení má aromaterapie na posílení zdraví, naučíte se efektivně provonět, zpříjemnit a zdravě obývat své domovy pomocí éterických olejů, rostlinných olejů a květových vod.

esenciální olej ve skleněné nádobě
Esenciální oleje jako hlavní prvek aromaterapie

Účastníci kurzu také porozumí procesu vzniku a podstatě éterických olejů, naučí se bezpečně a efektivně používat éterické oleje bez rizika pro zdraví nebo aplikovat aromaterapii prakticky pro zlepšení zdraví a pohody.

Budete umět využívat jednoduchost a krásu květových vod, vyrobit si vlastní inhalační tyčinku či připravit si koupel pro podporu zdraví, masážní olej nebo inhalační směs. Kurz je velmi obsáhlý, co se informací a nových dovedností týče. Jeho absolvováním se tedy jistě v aromaterapii posunete o velký kus dál.

Obsah lekcí a délka kurzu

Veškeré informace, které potřebujete znát, se vešly do 3 hodin a 41 minut videa. Abyste nové podněty lépe vstřebali a vědomosti si dobře osvojili, je kurz přehledně rozdělen do několika lekcí, přičemž každá se věnuje jinému podtématu.

Lekcí je celkem 16 a rozdělit je můžeme na takové čtyři skupiny. Tou první je úvod do aromaterapie a vysvětlení působení vůní na tělo i mysl. Dále lektorka představí, s čím se v aromaterapii pracuje, poté jsou na řadě praktická témata s využitím aromaterapie v běžném životě a nakonec se seznámíte s nejběžnějšími éterickými oleji, jejich účinky a využitím.

Těšit se můžete na témata jako:

 • působení aromaterapie,
 • výroba inhalačních tyčinek,
video návod na výrobu inhalační aroma tyčinky
Online návod výroby inhalační tyčinky (přehraje se vám po registraci zdarma na stránkách online kurzu)
 • s čím v aromaterapii pracujeme,
 • bezpečnost a rizika,
 • aromaterapie v praxi a domácnosti,
 • základní éterické oleje.

Součástí kurzu je také možnost přispívat do diskuze a zeptat se tak nejen autorky, ale i ostatních účastníků na své poznámky, dotazy, nebo si jen vyměnit nové poznatky.

Jak to celé probíhá?

Kurz „Praktická aromaterapie pro všechny“ je strukturován tak, aby účastníkům poskytl komplexní povědomí o využití aromaterapie pro zlepšení života. Po zakoupení kurzu získáte okamžitý přístup ke všem lekcím. Platba je možná kartou nebo online převodem s okamžitým přístupem.

Kurz je dostupný pouze on-line a není možné si jednotlivé lekce stáhnout. Nicméně k videím získáváte doživotní přístup a můžete si je přehrát kolikrát budete chtít a v kteroukoliv hodinu, což je skvělé pro všechny, kteří se z jakýchkoliv důvodů nemohou účastnit prezenčních kurzů.

Před nákupem si navíc můžete přehrát až tři lekce zdarma, které poskytnou určitý vhled do toho, jak celý kurz probíhá, jaký je lektor a zda vám tento přístup bude vyhovovat. Pokud i přesto nebudete spokojeni, máte možnost uplatnit nárok na vrácení peněz do 15 dnů od nákupu.

O lektorce

Veronika Mergentalová je lektorka environmentálního vzdělávání, bylinářka a aromaterapeutka, jejíž zájem o byliny, stromy a jejich vůně sahá až do dětství. Od malička sledovala svého dědu při prořezávání jabloní a strávila mnoho času v lesnickém revíru. Tento dětský zájem se postupem času proměnil v profesionální směřování, kdy Veronika absolvovala studium environmentalistiky a získala také certifikaci v aromaterapii.

Její láska k síle a moudrosti přírody ji vedla k vytvoření vlastní certifikované přírodní zahrady u domu na úpatí Chřibů. Veronika neustále prohlubuje své znalosti o léčivých rostlinách a aromaterapii prostřednictvím dalšího vzdělávání na kurzech renomovaných bylinářů a aromaterapeutů. S pokorou a radostí sdílí své znalosti a zkušenosti s ostatními prostřednictvím lektorských besed, které vedla po celé republice. Díky videokurzům překonává geografické bariéry a zve lidi k setkání ve světě aromaterapie, ať už žijí kdekoliv.

autorka kurzu aromaterapie sedí za stolem a vysvětluje, jak a k čemu využít aromaterapii
Veronika Mergentalová -autorka online kurzu o aromaterapii

Taky věříte v pozitivní zdravotní účinky aromaterapie? Tak článek sdílejte. Děkujeme.

Dobře prodávat je dovednost, kterou lze naučit 25. 4. 2015
Vyrobte si vlastní přírodní kosmetiku doma – s kurzem “Domácí přírodní kosmetika” 6. 7. 2023
Háčkování – rady pro začátečníky 16. 1. 2016
Poznejte sílu kopřiv. Připravte si z nich účinný postřik nebo sirup 12. 2. 2021
Jak na anglickou výslovnost – nejčastější chyby 4. 6. 2018
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru