Cvičení pilates pro začátečníky – cvičení pro zdraví i duševní pohodu

 

Milujete pohyb? Snažíte se vaše tělo a mysl pravidelně udržovat v kondici? Přesto se stále cítíte psychicky i fyzicky unavení?

Bolest zad, ztuhlá šíje a svaly vám nedovolují sedět ani ležet…

Vyzkoušejte řešení v podobě cvičení pilates pro začátečníky.

Mnoho lidí si myslí, že pro zpevnění postavy a zlepšení fyzičky je nutné navštěvovat fitness centra, posilovny či tělocvičny. Prvotní elán opadne, když si uvědomí, co vše je kromě odhodlání ještě potřeba.

Něco stojí permanentka. Něco dojíždění. Začátečníky, kteří to myslí s cvičením vážně, čeká investice do osobního trenéra. Špatně prováděné cviky na posilovacích strojích jsou totiž větším zdravotním rizikem, než trochu tuku na břiše.

Metoda Pilates klade důraz na způsob provádění cviků. Ten má mnohem větší význam, než délka cvičení nebo počet opakování. Nezapojíte-li při práci i svou mysl, odvedete pouze poloviční výkon. Znesnadníte si tak dosažení cílů, které jste si pro sebe stanovili.

Základní principy Pilates

cvičení pilates pro začátečníky
pilates
  • Koncentrace – duševní zaměření na jakýkoliv pohyb, který naše tělo provádí. Pro dosažení potřebné úrovně koncentrace je důležité pochopit provázanost pohybů a umístění každé části těla.
  • Centrování – stabilizace centra těla. Centrum tvoří břicho, střední, dolní části zad, boky a hýždě. Pevnost v této oblasti těla je nezbytná pro správné držení těla. To je ve spolupráci se správným dýcháním základním pilířem zdraví.
  • Dýchání – chcete-li správně dýchat, musíte plně vdechovat i vydechovat. Zmáčknout každý atom vzduchu, jako když chcete vyždímat každou kapku vody z mokrého hadříku. Hluboký nádech dodá tělu energii, hluboký výdech zbaví tělo toxinů.
  • Ovládání – zahrnuje předchozí tři principy. Snižuje riziko zranění. Každý pohyb těla při každodenních činnostech i cvicích musíme provádět účelně a kontrolovaně.
  • Přesnost – je přímo spojená se zásadou koncentrace v tom, že vyžaduje pozornost. Vyvarujte se nedbalosti a nahodilosti. Provedení s přesností a lehkostí vyžaduje čas a praxi.
  • Plynulost – metoda Pilates není založena na statických, osamocených pohybech. Ať už uklízíte nebo cvičíte, pohybujte se koordinovaně a plynule. Ostré trhavé pohyby zvyšují riziko zranění.

Naučte se využívat tyto zásady a dosáhnete nejen maximálních účinků cvičení, ale časem se stanou nedílnou součástí vašeho každodenního pohybu, držení těla a pocitu pohody.

Jak začít s Pilates a jaké pomůcky potřebujete

 

Kdo nehledí moc na korunu, navštíví Pilates studio. Kdo chce ušetřit, cvičí doma dle on-line kurzu. Potřebuje pouze podložku (klasická karimatka postačí) a pohodlné volné oblečení. Pro pokročilejší cviky se nabízejí kruhy, válce, pásy, balóny.

Další nesporné výhody video cvičení v domácím prostředí:

  • Klid a soukromí. Ne každý má rád zkoumavé pohledy.
  • Úspora času. Nikam nemusíte cestovat.
  • Určujete si tempo dle Vašich možností.
  • K jednotlivým cvikům se můžete vracet dle chuti a času.

Ostatně o výhodách online cvičení z domova mluví zkušená lektorka a autorka kurzů pilates Jolana Novotná v tomto videu:

(Kliknutím na obrázek se dostanete na stránku s videem)

 

 

Ovládněte hned teď svou mysl a získejte tak kontrolu nad svaly s on-line kurzem Pilates zdarma.

 

pilates cviky

 

 

Ráda cvičíte? Máte ráda pilates? Tak sdílejte tento článek. Děkuji

 

Podívejte se i na další články, které mohou zlepšit váš životní styl

 

Važte zápisníky, deníky i knihy jako profík s “Knihařským kurzem pro začátečníky” 11. 12. 2023
Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 4. – návod 3. 3. 2019
1. díl: Chilli papričky a zdraví. Proč bychom je měli jíst? 9. 2. 2020
Jak se zabavit doma? Vyzkoušejte 10 párty her pro dva 12. 10. 2021
Online kurz Canva pro začátečníky 10. 12. 2022
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru