Hrát na klavír jako profík? S kurzem ‘Piano, klávesy pro začátečníky a pokročilé’ to jde snadno!

Hrát na piano či klávesy je snem mnoha lidí. Málokdo si ho ale v dětství splní. Většina zájemců o hru na tento typ hudebního nástroje má totiž strach z toho, že se hře bez časově náročné individuální výuky nenaučí. Naštěstí existují propracované online kurzy, díky kterým zvládnete základy i z pohodlí domova, a hlavně ve svém tempu. Jedním z nich je také kurz hry na piano a klávesy pro začátečníky a pokročilé s Adamem Albrechtem. Pojďme si jej představit blíže.

Hra na klavír či klávesy

Je pravdou, že hra na klavír patří k těm náročnějším disciplínám. Většina lidí má však pro tento nástroj takové nadšení, že je tento fakt neodradí. Naučit se hrát na piano či klávesy vyžaduje notnou dávku trpělivosti. Nejprve je nutné si osvojit základy, teprve poté se dostaví výsledky.

Díky hře na klavír si osvojíte pozitivní vlastnosti jako je trpělivost a vytrvalost, tvoření hudby také pomáhá rozvíjet fantazii, kreativitu i myšlení celkově, proto je vhodné vést k nějakému hudebnímu nástroji již malé děti.

Kurz piano a klávesy pro začátečníky

Jak kurz probíhá?

Zvolit si můžete kurz pro úplné začátečníky, který je vhodný i pro ty, kteří u kláves či piana ještě nikdy neseděli. Druhou variantou je kurz pro mírně pokročilé, který rozšíří vaše dovednosti. Nebo si lze zakoupit kombinaci obou kurzů za zvýhodněnou cenu a plynule pokračovat od začátečníka k mírně pokročilému.

Součástí kurzu pro začátečníky je 10 lekcí rozdělených do 30 jednotlivých videí, přičemž celková stopáž činí jednu hodinu a 11 minut. Kurz pro mírně pokročilé pak zahrnuje 13 lekcí ve 42 videích, které mají dohromady 2 hodiny a 43 minut.

Ke všem videím máte přístup po dva roky od jejich zakoupení, můžete se k nim kdykoliv vracet a neomezeně je přehrávat. Videa lze sledovat na všech zařízeních, která lze připojit k internetu – tedy na počítači, tabletu i mobilním telefonu. Kurzy nelze stáhnout z důvodu prevence šíření obsahu na internetu zdarma.

Pro lepší přehlednost je ve videích ve spodní části displeje vyobrazena klaviatura, na které je znázorněno, které klávesy stisknout k dosažení požadovaného tónu.

Víte, že kurz je rozdělen na placenou a neplacenou část? Některé lekce si totiž můžete prohlédnout zdarma a zjistit tak, zda vám přístup lektora a celková forma kurzu vyhovuje.

Co se naučíte?

Naučíte se veškeré základy hry na klávesy či piano, hezky od začátku a polopatě. Součástí kompletního kurzu nejsou jen videa, ale také soubor PDF obsahující hudební příručku s množstvím teorie, která je k výuce nezbytná. Díky tomu se naučíte číst noty i skládat složitější akordy.

Součástí každého z kurzů je výuka několika písní, které budete po jeho dokončení schopni na piano či klávesy zahrát. Zvoleny jsou známé skladby, v kurzu pro začátečníky můžeme jmenovat například Don’t worry be happy nebo Back to black, u kurzu pokročilých už najdeme také skladby od Johanna Sebastiana Bacha nebo české lidové písničky, které lze doprovázet zpěvem.

Co konkrétně se dozvíte v kurzu pro začátečníky a jaké jsou náplně jednotlivých lekcí?

 • Seznámení s nástrojem
 • Orientace na klaviatuře
 • Správné držení těla a rukou
 • Co je kvintakord
 • Jak postavit septakord
 • Jak probíhá pětiprsté cvičení
 • Rytmus a jeho chápání
 • Akord – obrat a rozklad

Kdo vás kurzem provede?

Kurzem výuky hry na klavír a klávesy vás provede sympatický hudebník Adam Albrecht. Ten vystudoval hudební konzervatoř, jedná se tedy o profesionálního pianistu, který má teorii v malíku. Pro výuku je však důležitá také praxe. Tu Adam získal hlavně při účinkování v doprovodné kapele, při spolupráci se známými českými hudebníky, například s Benem Cristovaem.

lektor online kurzu hry na klavír pro dospěláky vysvětluje výhody kurzu
Podívejte se, co o kurzu hry na klavír a klávesy říká sám lektor

Kromě zkušeného lektora Adama se můžete v kurz zaposlouchat do těch nejlepších modelů kláves značky YAMAHA, která je také předním partnerem celého kurzu.

Výhody online výuky hry na piano a klávesy

 • videa si lze pozastavovat, vracet se k určitým pasážím, dle aktuální potřeby
 • vedení zkušeným lektorem, který má odborné vzdělání i letité zkušenosti z oboru
 • lektorova „normálnost“ a lidskost
 • přístup k videím až dva roky od jejich zakoupení
 • možnost si videa spustit kdykoliv během dne, v každé volné chvíli
 • neomezené spouštění lekcí od začátku
 • ukázkové lekce zdarma
 • kurz lze zakoupit také jako dárek pro vaše blízké
lektor online kurzu hry na klavír pro samouky a začátečníky i mírně pokročilé hraje na klávesy
Pusťte si ukázku z online kurzu hry na klavír a klávesy

Taky jste si v dětství nemohli splnit sen v podobě výuky hry na klavír nebo klávesy? Tak článek sdílejte. Děkujeme.

Anglická abeceda – angličtina snadno a rychle 4. 6. 2018
Vzrušující, relaxační a adrenalinový zážitek 17. 12. 2017
Drhání (makramé) bude vaší vášní 26. 12. 2015
Tvoření z pedigu – moderní košíkařství 11. 9. 2013
Prvorodičky už se nemusejí porodu bát 25. 12. 2013
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru