Inspirace pro vaše bydlení

Jmenuji se Simona, je mi 37 let a před rokem jsem se rozhodla založit si Instagramový účet zaměřený hlavně na bydlení. Sama hledám inspiraci, a tak se můj domov během jednoho roku hodně změnil, jelikož stále něco předělávám a měním. Nejvíce je mi blízký Skandinávský styl, přírodní tóny a světlé barvy (pestrých barev u mě moc nenajdete).

Jaký druh dekorace je mi blízký

Sada na kávu od bastion collection
Designová keramická sada

Co se týče dekorací, tak si kupuji ty, které se mi líbí a zaujmou mě a nemusí to být vždy drahé značkové kousky. I když jich taky pár mám:). Nejvíce mě oslovila značka Kähler Design, od které mám bílou vázu a sbírku svícnů a taky Bastion Collections, od které mám v kuchyni celou sbírku a ráda piju z těchto hrníčků mou oblíbenou kávu.

Značka Kähler Design patří mezi ikony dánské keramiky a porcelánu. Výroba začala roku 1839 a vždy dbá na kombinaci tradice s moderními vzory a tvary. Každým kouskem je tak zaručena kvalita a nadčasovost, která vás neomrzí. Ukázka výrobků zde >
I obyvák může mít svůj styl

Tipy, jak si zútulnit domov

Moje tipy, jak si zútulnit domov jsou určitě květiny a to jak čerstvé ve váze, tak pokojovky. Dále jsou to určitě polštářky, různé plédy a deky. Mou oblíbenou (mám k ní i polštářek) je deka z Merino vlny od Tulouše.

Plédy a polštářky domov zútulní
Komoda ve skandinávském stylu a nechybí květinová výzdoba

Nově mám v interiéru dřevěné designové panely od firmy Woodea, které místnost zútulnily a nahradily tapetu, která působila dost studeně (navíc mě po sedmi letech omrzela).

Místnost zahřejí dřevěné designové panely od firmy Woodea

Kdysi jsem hodně milovala šedou barvu. Jelikož jsem však chtěla domov oteplit a více zútulnit, vrátila jsem se ke klasické bílé barvě, která je neutrální a krásně se doplňuje se dřevem.

Jakou barvu do kuchyně? Bílá evokuje čistotu
Pohled z kuchyně na bílý jídelní stůl
Světlé barvy a přírodní tóny vládnou celému bytu

Na spižírnu a její organizaci nedám dopustit

Spižírna je další místnost, kterou jsem celou  změnila. Udělat si spižírnu byl vždy můj velký sen a doposud jsem místnost využívala na takový ten nepořádek a věci, které nebyly kde dát. Mám ráda věci uložené a přehledné, proto jsem si udělala ve spižírně systém pomocí dóz a nálepek z Polepino.cz.

skandinávské nálepky na dózách s potravinami
Vkusné nálepky a polepové štítky na dózy

Jednoho dne jsem se dala do úklidu. Složila regál Ivar z IKEA a vše uklidila. Najednou byl prostor pro potravinové dózy. Volila jsem více typů. Na mouku a cukry je třeba hodně těsnící kvůli molům – ideální byly těsnicí dózy s bílým víkem od Leifheit. Na těstoviny, müsli a jiné mám dózy skleněné s dřevěným víkem, které jsem sehnala za pár korun v Action.

Inspirace na organizaci špižírny pomocí dóz na potraviny

Nadchlo mě to natolik, že už do dóz dávám skoro vše. Je to více praktické a trvanlivost tyto potraviny mají minimálně rok – nemusím řešit datum spotřeby. Vždy doplňuji, až úplně spotřebuji a náhradní originál balení mám za dózami v polici. 

Jelikož ráda peču, občas na mém Instagramu sdílím různé recepty a tipy, kde co koupit. Také pořádám různé soutěže a najít u mě můžete i různé slevové kódy díky spolupracím s firmami, zaměřenými na bytové doplňky a potřeby pro domácnost. O Vánocích tvořím DIY (věnce či dekorace i s návody formou reels).

Taky hledáte inspiraci jak si zútulnit bydlení? Tak článek sdílejte. Děkujeme.

Vyrobte si vlastní přírodní kosmetiku doma – s kurzem “Domácí přírodní kosmetika” 6. 7. 2023
Návod na podzimní aranžmá do dýně od Míši Vopelkové 1. 11. 2021
9 her pro děti na zahradu nebo do přírody, které je budou zaručeně bavit 3. 3. 2021
Vytvořte krásné náušnice z drátků díky kurzu drátovaných šperků pro začátečníky 2. 3. 2022
Proč by se měly děti digitálně vzdělávat a jak nastavit dětem digitální rovnováhu? 24. 8. 2022
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru