Jak si vyrobit barevný písek doma

 

Tvoření z barevného písku se stalo naší zálibou, a proto jsme si vyzkoušeli další možnosti pískování. Dnes se podíváme na to, jak si vyrobit barevný písek doma a vypískujeme si vlastní horoskop na tento rok. Zatím jsme pískovali hlavně s dětmi a pokud byste chtěli zapojit i je a nejsou zrovna fanoušky horoskopů, inspiraci najdete v článku Barevný písek pro děti aneb hravé učení. Vypískovat samotný horoskop je velmi jednoduché, ale časově náročnější může být především výroba šablon a barevného písku. Ukážeme vám jak na to.

 

Horoskopy z barevného písku

Fotografie horoskopu z barevného písku
Vytvořte si vlastní horoskop z barevného písku.

 

Co budeme potřebovat?

V případě, že si nechcete vytvářet vlastní šablonu, můžete si vybrat z již hotových šablon zde.

 

Jak si vytvořit barevný písek pomocí temper?

Barevný písek si můžete vytvořit i doma. Postup je v celku jednoduchý. K barvení můžete využít barvy na vajíčka, potravinářská barviva, tempery a další.

Budeme potřebovat:

  • Čajové sítko
  • Písek pro činčily
  • Tempery
  • Nádoby na vodu
  • Pečící plech
Fotografie temper
Tempery

Tempery smícháme s vodou a pískem a velmi důkladně promícháme. Poté dáme na plech a v troubě necháme uschnout na 160 °C (pozor ať vám písek neztvrdne). Po vysušení je potřeba písek prosít, proto je lepší písek nechat doschnout mimo troubu, aby vám neztvrdl a z prosívání se nestala noční můra.

Nakonec si vezmeme sítko, ideálně čajové, aby byl písek co nejjemnější, a prosejeme. Tím máte svůj barevný písek připravený pro výrobu obrázků.

Fotografie horoskopu z barevného písku
Horoskop z barevného písku

Barevný písek je zábava budoucnosti. Vyrobit ho doma není těžké, ale udělat všechny odstíny, už vyžaduje dosti času a trpělivosti.

Jestliže nemáte dost času na výrobu, barevný písek můžete zakoupit jak v sadách, tak jednotlivě. Na výběr máte z velké škály barev a třpytky tomu dodají lesk a budou tou pravou třešničkou na dortu.

Vše najdete na jednom místě. Radost v písku nabízí barevný písek v sadě i jednotlivě, šablony i další pomůcky k veselému barevnému pískování.

Radost v písku – pískování obrázků a mandal – kreativní tvoření. Dárek, který má smysl.

 

 

Jak zasadit avokádo do hlíny – naše zkušenosti a rady 11. 5. 2019
Návod na velikonoční drátované vejce od Lucie Vernerové 14. 3. 2018
Jitrocelový sirup proti kašli – domácí výroba 29. 6. 2019
9 nápadů, jak děti doma zabavit, aby nezlobily 22. 2. 2021
Tvoření z pedigu – moderní košíkařství 11. 9. 2013
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru