Malování na obličej: Jak vyrobit či vybrat barvy na obličej pro děti

Plánujete dětskou oslavu a chcete děti opravdu nadchnout? Pak je malování na obličej skvělá volba zábavy. V následujících odstavcích vám poradíme, co vše budete potřebovat, abyste narozeninovou párty povýšili na akci roku a zabavili děti i dospělé!

(Pokračování textu…)
ČÍST ČLÁNEK

Nechte se uchvátit léčivými účinky heřmánku. Vyrobte si z něho mast nebo tinkturu

Možná jste již slyšeli staré rčení „Před bezinkou klekni, před heřmánkem smekni.“ Naši předci si půvabné jednoleté bylinky nesmírně cenili pro její širokospektré účinky a tímto pořekadlem dokonale vystihli úctu, kterou k heřmánku chovali. Ale nejen u nás byl heřmánek tak oblíbený. Již ve starobylém Egyptě a ve Skandinávii jej zasvětili bohům slunce.

(Pokračování textu…)
ČÍST ČLÁNEK

3x bylinkové DIY: Pestré využití a vertikální pěstování bylinek

Taky si v létě rádi utrhnete čerstvou petržel a libeček do polévky, ale ani vám květináč bylinek koupený v supermarketu doma nevydrží příliš dlouho? Bylinky potřebují bohatší půdu, častější zálivku a především slunce, takže pokud nemáte zahradu, mohlo by být pěstování problematické. Umístit je můžete na balkón nebo alespoň na okenní parapet, kde se jim bude dařit rozhodně lépe než v bytě. Dnes se spolu zaměříme na výrobu jednoduché vychytávky, díky které zvládnete bylinky pěstovat i s minimem prostoru, a pak si z bylinek něco vyrobíme!

(Pokračování textu…)
ČÍST ČLÁNEK

Zažijte návrat do dětských let díky malování akvarelem

Malba akvarelovými barvami bezesporu patří k nejoblíbenějším technikám. Má totiž své kouzlo i pro úplné začátečníky. A i když první nesmělé pokusy mohou skončit v koši, postupným objevováním mísení barev si tuto techniku určitě zamilujete.

(Pokračování textu…)
ČÍST ČLÁNEK

Jak uchovat a zpracovat bylinky po vypěstování? Prozradíme vám, jak zachovat jejich chuť

Nic neochutí jídlo tak jako naprosto čerstvé bylinkové natě a lístky. Bohužel se z nich ale můžeme těšit jen v teplém období roku. Proto mnozí pěstitelé řeší, co s přebytky voňavých natí. Způsobů uchování bylinek na horší časy existuje hned několik. My vám v následujících řádcích poradíme, které se hodí pro jednotlivé druhy bylin a jak s bylinkami zacházet, aby si zachovaly co nejvíce prospěšných látek.

(Pokračování textu…)
ČÍST ČLÁNEK

Furoshiki – vyzkoušejte balení dárků do látek

Dárky musíme balit při mnoha příležitostech a s balením se bohužel pojí i velké množství odpadu. Co to příště zkusit o něco více ekologicky a elegantně? Nahraďte klasický papír krásnou látkou! Čtěte dál a dozvíte se více o prastaré metodě furoshiki.

(Pokračování textu…)
ČÍST ČLÁNEK

Jak na pěstování bylinek v bytě i na zahrádce? Poradíme vám!

Žádné koupené koření nedokáže tak skvěle ochutit jídlo jako čerstvé domácí bylinky. Nejen, že provoní celou kuchyni, ale na talíři vypadají prostě úchvatně. Petrželka udělá i z obyčejných brambor lákavou přílohu a máta ve vodě s citronem vykouzlí osvěžující letní nápoj. Jenže jak si vypěstovat vlastní bylinky, když patříte do skupiny lidí, které „uschne i kaktus“?

(Pokračování textu…)
ČÍST ČLÁNEK

9 her pro děti na zahradu nebo do přírody, které je budou zaručeně bavit

Pohyb na čerstvém vzduchu přináší nesmírné množství benefitů, o kterých jste jistě již nesčetněkrát četli i slyšeli. Ovšem jako rodiče nejvíce oceníte, když se vaše děti příjemně unaví a večer bez odmlouvání spokojeně usnou.

(Pokračování textu…)
ČÍST ČLÁNEK

9 nápadů, jak děti doma zabavit, aby nezlobily

Jak zabavit děti doma? To je otázka, kterou si v posledních dnech klade mnoho z nás. Vymýšlet neustále nové a zábavné hry pro děti není nic jednoduchého. Obzvlášť pokud se je snažíte odlákat od počítače či tabletu. Jak ale všichni víme, trávením spousty hodin u obrazovky nové vědomosti nezískají. Není tedy vůbec na škodu děti občas přimět vstát od stolu a pustit se s nimi do hraní.

(Pokračování textu…)
ČÍST ČLÁNEK

10 tipů na zábavné párty hry pro dospělé, se kterými určitě zaženete nudu

Sledovat televizi a číst knihy vás už nebaví, jenže nevíte, co jiného večer podniknout? Co třeba zabavit sebe a celou svou rodinu pomocí zábavných her pro kolektiv? V následujících řádcích jsme pro vás připravili 10 párty her, na které nebudete potřebovat žádné speciální pomůcky, ale vystačíte si s tím, co máte doma.

Hry vám také pomůžou rozjet každou párty s bandou přátel.

(Pokračování textu…)
ČÍST ČLÁNEK