Naučte se základní techniky kreslení s kurzem Kreslení pro začátečníky

Obdivujete každou kresbu a přáli byste si také umět s použitím tužky vytvořit obrázek, kterým se co nejvíce přiblížíte realitě? Máte za to, že nejste tímto směrem talentovaní? Opak je pravdou, kreslit totiž může každý! Stačí správná technika, pár rad a tipů, a váš nový koníček na sebe nenechá dlouho čekat!

Jak se naučit kreslit?

Naučit se kreslitmůže každý. Buďte trpěliví, pravděpodobně to nebude hned. Dovednosti jako je kreslení je totiž nutné neustále zdokonalovat, i profesionálové na svých technikách stále pracují.

Jak se tedy naučit kreslit? Způsobů je mnoho. Můžete se stát samoukem a trénovat metodou pokusu a omylu, nebo navštívit kurz. Oblíbené jsou kurzy prezenční, a v posledních letech také kurzy kreslení online. I zde je mnoho variant na výběr. Můžete se učit úplným základům, jako například jak držet tužku či štětec, jaké barvy používat a podobně, nebo se učit přímo technikám jako je malba akvarelem či kreslení pravou hemisférou.

K tomu, abyste se naučili kreslit, budete určitě potřebovat kvalitní základní vybavení – tedy psací potřeby a papír. Dalším krokem je osvojení základů. Víte, jak se správně drží tužka? Co je to stínování? Skvělé, můžete se pustit do praxe! Pro dosažení co nejlepších výsledků trénujte denně. Je dobré kreslit něco, co je vám blízké a co se vám líbí, činnost tak bude zábavnější. S tím souvisí i vytvoření si příjemného prostředí a podmínek.

Věděli jste, že kreslení může být skvělou relaxační technikou, která může pomáhat s psychickými problémy jako jsou úzkostné či depresivní stavy?

Kurz “Kreslení pro začátečníky”

V obsáhlém kurzu kreslení pro začátečníky si osvojíte nejen základy, ale také různé techniky, naučíte se jak kreslit postavu, zvířata, portréty či předměty. Zjistíte, co kreslit, aby vás tvoření bavilo, a to vše pod taktovkou jednoho z nejzkušenějších ilustrátorů v České republice.

Co se v kurzu naučíte?

Výklad jednotlivých lekcí je přizpůsoben úplným začátečníkům. V první lekci tedy zjistíte, jak se které psací pomůcky používají, jaké známe techniky kreslení a další důležité informace. Dozvíte se, co je to kompozice, perspektiva nebo jaké jsou nejčastější chyby při malování. V dalších lekcích už tyto nabyté vědomosti uplatníte v praxi.

obrázek skicáře a lektor kurzu kreslení na něj kreslí lidské oko
Online kurz kreslení – jak nakreslit lidské oko

Naučíte se kreslit zábavné ilustrace pár tahy, zvířátka i realistické obrázky jako jsou lidské oči, postava nebo například různé předměty či rostliny. Na závěr kurzu si vyzkoušíte sestavit komplexní obraz pomocí všech získaných dovedností z předchozích lekcí.

Kdo jej povede?

Kurz kreslení vede Vladimír Strejček, který patří mezi velmi úspěšné české ilustrátory. Je zakladatelem vlastního uznávaného ilustrátorského studia s názvem Draw etc. Kromě toho je také pedagogem, přičemž své znalosti a dovednosti předává žákům na specializovaných uměleckých školách. Účastní se mnoha ilustrátorských exhibicí i v mezinárodním měřítku.

Vladimíru Strejčkovi také vděčíme například za licencování ilustrací na českém trhu či úspěšné ilustrátorské soutěže jako KOMIKSFEST nebo RawArtWrestling. Má za sebou více než 6000 různých zakázek a spoluprací s různými firmami, nakladatelstvími a podobně. Zkušenějšího instruktora byste pravděpodobně hledali marně!

Lektor online kurzu kreslení sedí za stolem a vysvětluje techniky kreslení
Poslechněte si, co říká o online kurzu kreslení sám lektor

Kolik obsahuje lekcí a jak je kreslení online přístupné?

Celková délka online kurzu kreslení s Vladimírem Strejčkem činí 3 hodiny a 36 minut. Tento čas je rozdělen do 10 lekcí rozčleněných do 30 kratších videí, pro lepší přehlednost.

Při zakoupení (či obdržení dárkového poukazu od někoho blízkého) získáte přihlašovací údaje, díky kterým se na webu k vašemu kurzu dostanete. Zde se můžete minimálně 2 roky ke všem lekcím vracet, jak je libo – bez omezení si lze videa pouštět znovu po celou dobu trvání přístupu.

Výhody online výuky kreslení

Výhod je bezesporu mnoho. Tou první je, že můžete jet vlastním tempem. Pokud vám některá z lekcí není jasná, daná dovednost se vám nedaří, můžete se k ní vrátit, video si pozastavit, zkrátka cokoliv potřebujete.

Není třeba nikam chodit, svému novému koníčku se tak můžete věnovat v každé volné chvilce, klidně i večer. Stačí vám k tomu internet a zařízení, přes které si video pustíte (počítač, notebook, tablet, mobilní telefon apod.).

Nevíte, jestli pro vás bude kurz “to pravé”? Podívejte se na ukázky z lekcí zdarma! Díky tomu zjistíte, zda vám styl výuky instruktora sedí a jak to celé vlastně probíhá.

Zajímavost: Kresba souvisí s mnoha dalšími aspekty lidského vývoje, například s řečí, pohybem či rozvojem myšlení a mozku celkově. Je tedy důležité vést ke kreslení děti už od raného věku. A to je další důvod, proč se jako rodič (nebo budoucí rodič či prarodič) naučit kreslit!
Lektor onlin ekurzu kreslení ukazuje na videu, jak nakreslit psa
Jak nakreslit psa? Podívejte se na ukázku z online kurzu kreslení

Taky vás fascinuje kreslení a malování? Tak článek sdílejte. Děkujeme.

Jak vybrat kytaru pro začátečníky 6. 11. 2017
Time management – poznej svůj cíl 26. 10. 2013
Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 2. – komponenty 19. 2. 2019
Inspirace pro vaše bydlení 9. 10. 2022
Paličkování – základy, potřeby, podvinky 13. 1. 2016
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru