Návštěva v kreativní dílně Kajjka

 

Dnes vás zdravíme z Českých Budějovic. Jsme tu proto, abychom navštívili Kajjky Hátleové dílničku. Karlu Hátleovou, které nikdo neřekne jinak než Kajjka jsme vám nedávno přestavili v rozhovoru s ní zde. Její dílna se nachází kousek od centra Českých Budějovic. Byli jsme zvědaví, jak její kurzy probíhají a proto jsme se na jeden přihlásili. Jak kurz probíhal a co jsme si z něj odnesli? Vše najdete ve videu.

 

https://www.facebook.com/rucnipracenavodyapostupy/videos/1647000172065591/

 

Dílna je celá vyzdobena vlastnoručními výrobky Kajjky – z drátu, skla, pedigu, nebo třeba z obyčejné drátěnky na mytí nádobí. Inspirace na nás dýchla, jen jsme otevřeli dveře.

 

Fotografie Anděl, vánoční dekorace a drátovaná mísa s korálky
Anděl, vánoční dekorace a drátovaná mísa s korálky

Kajjka

Karla Hátleová ( Kajjka) je žena mnoha tváří. 🙂 Věnuje se nejen drátování, ale i spoustě dalších aktivit. Určitě znáte její knihy drátované šperky 2, 3, Malujeme na sklo, Náušnice pro každého nebo Pleteme z pedigu. A aby toho nebylo málo, věnuje se dále práci s energiemi, regresní terapii, poradenství v oblasti osobního rozvoje, poradenství s výkladem karet, hypnoterapií a i NLP ( Neuro-lingvistickému programování mozku).

Fotografie knih
Esoterika – knihy

 

Výtvarné kurzy

Výtvarných kurzů má dnes v nabídce více, jak 100. Spolupracuje s mnoha organizacemi (Domy dětí, Senior kluby, Jazykové školy, Fokusy, národní institut pro vzdělávání a další.) Kurzy jsou akreditované MŠMT (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy). Další informace dohledáte na jejich stránkách www.dilnakajjka.cz.

Na otázku jak to vše stihne a kde na to bere čas, nám bylo s milým úsměvem řečeno, že to přece nedělá najednou a proto se vše dá stihnout. Nemůžeme jinak než souhlasit a protože se už určitě těšíte na to, jak kurz probíhal, tak jdeme na to.

 

Kurz výroba jutového věnce

Z celé škály Kajjčiných kurzů, jsme si vybrali kurz výroby věnce z juty a protože jsme kurz nechtěli nikterak narušovat a chtěli pouze nasávat atmosféru a tvořit, aby náš výstup pro vás byl co nejvíce autentický, zapojili jsme se tiše do výroby věnce a nechali kameru, ať pracuje za nás.

Fotografie ženy vyrábějí věnce z juty
Vyrábíme kostru věnce

 

Tipy pro začátečníky

Na začátku jsme si připravili drátěnou kostru a poté protahovali jutu a ozdobili věnec. Kurz probíhal ve skvělé atmosféře. Povídali jsme si, lepili puchýře od drátů, ale hlavně tvořili a učili se zdolávat drát a jutu.  Výroba věnce skutečně těžká není, ale rozhodně jste ve výhodě, když máte sílu v prstech a už jste někdy drátovali. Našemu oku neuniklo, že zatímco my jsme stále ještě tvořili kostru věnce, Kajjka v mezičase stihla i dvě krásná srdíčka z drátu.

 

Čtěte také: Drátkování – návody pro začátečníky

 

Fotografie srdíček vytvořených z drátu
Srdce z drátu

Pokud jste začátečníci, doporučujeme ochranu na prsty. Můžete využít rukavice na kolo, které vám rizikové části zakryjí, nebo si můžete prsty polepit náplastmi předem.

Nám kurz dodal nejen inspiraci do dalšího tvoření, ale už teď se těšíme na další setkání s Kajjkou. V létě nás čeká „Barevná Třeboň“. Více informací najdete zde: Týdenní výtvarný pobyt plný tvoření a pohody.

Fotografie tvoření v Kajjky dílně
Dílna Kajjka

 

Rozhovor s Kajjkou Hátleovou a další její online kurzy najdete zde:

 

9 chyb při batikování – děláte je taky? 23. 12. 2015
Malování na hedvábí – návod 16. 9. 2017
Stojan na nože ze špejlí 10. 7. 2016
Podlehněte kouzlu orientálních břišních tanců 23. 12. 2015
9 nápadů, jak děti doma zabavit, aby nezlobily 22. 2. 2021
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru