Online kurz Canva pro začátečníky

Podnikáte? Věnujete se sociálním sítím? Nebo byste se chtěli v těchto směrech dovzdělat a zjistit, co je třeba pro prezentaci značky či firmy a jak ji zlepšit? Nevyznáte se ve složitých programech na úpravu fotografií nebo nechcete investovat do grafika? Tak to bude Canva přímo pro vás! A abyste se s tímto populárním programem naučili během chvilky a co nejlépe, využijte nabídky skvělého online kurzu, který vás procesem tvorby vlastní grafiky provede.

Co je to Canva a proč je v online světě důležitá?

Možná jste si při brouzdání Instagramem a jinými sociálními sítěmi všimli, jak hezky upravené některé příspěvky jsou. Zejména firmy či profesionální tvůrci mají svá loga a celkově vlastní styl, který se promítá ve vzhledu příspěvků na všech sociálních sítích a platformách. Dnes už není nutné hledat k tvorbě kvalitní grafiky profesionála a spoléhat se na jeho volné termíny. Své příspěvky na sociální sítě, logo vaší firmy, či dokonce esteticky působící životopis zvládnete vytvořit sami, pár kliknutími myší nebo klidně v telefonu.

K tomuto účelu slouží momentálně velice populární program s názvem Canva. Zde si snadno a rychle vytvoříte grafiku pro Instagram, Facebook, YouTube, záhlaví pro webové stránky, vizitky, kalendáře, vlastní logo, prezentaci, video nebo různé informativní letáčky určené pro tisk. Vybírat si můžete ze stovek připravených šablon, využít lze také fotobanku, mnoho různých grafických prvků a podobně. Dostupná je free verze či placená verze Canva PRO, nicméně pro občasnou tvorbu si s přehledem vystačíte i s tou bezplatnou.

TIP: Základní grafické úpravy příspěvků pro sociální sítě zvládnete i sami. Canva má však mnoho pokročilých funkcí a vychytávek, které se nejlépe naučíte používat po absolvování kurzu s profíkem, který se v programu pohybuje jako ryba ve vodě. Díky tomu se i vaše tvorba dostane na jinou úroveň.

Kurz ‘Canva pro začátečníky’

Co se v kurzu naučíte?

 • naučíte se vytvářet působivou grafiku sami, bez pomoci profesionála a bez nutnosti použití složitých a nákladných programů
 • budete umět vytvářet prezentace, které vtáhnou diváka do obsahu – to lze využít i v zaměstnání, při další prezentaci jistě zazáříte
 • budete znát všechny zákoutí Canvy a naučíte se používat i pokročilé funkce
 • připravíte grafiku a obsah pro sociální sítě na úrovni
 • naučíte se tvořit moodboardy, které využijete při svých projektech
 • nahlédnete také do teorie – seznámíte se se základy grafického designu
 • zjistíte, jak využít Canvu pro své podnikání a zlepšení prezentace firmy
 • budete umět vytvořit profesionální logo, které se stane vaší značkou
 • naučíte se, jak komunikovat na dálku s pomocí funkce ‘Canva tým’

Jak probíhá?

Kurz si zakoupíte online z pohodlí domova. Po jeho zaplacení vám do e-mailu přijdou přihlašovací údaje. S nimi se můžete přihlásit ke svým zakoupeným kurzům po neomezenou dobu. Videa si lze pouštět kdykoliv a kdekoliv, stačí k tomu mobil, tablet či počítač a přístup k internetu.

Kurz je složen z celkem 40 výukových videí. Ta jsou pro lepší přehled tematicky rozdělená. Celkem získáte 3,5 hodiny videa nabitého informacemi o programu Canva. Kromě videokurzu budete mít také přístup do online diskuze pod lekcemi a do uzavřené skupiny, ve které vám na dotazy odpoví autorka kurzu.

Lektorka online kurzu CANVA sedí za stolem a vysvětluje ukázku online kurzu
Poslechněte si, co říká o online kurzu CANVA samotná lektorka

V ceně online kurz Canvy je kromě video lekcí a možností přihlášení do diskuzí také:

 • 3 šablony k libovolné úpravě
 • učební plán v PDF formě
 • certifikát po dokončení kurzu

Kdo vás bude provádět lekcemi?

Celým kurzem vás provede lektorka Lenka Coates. Ta je profesionálkou na svém místě – živí se jako lektorka Canvy a jako social media manager (to ve zkratce znamená, že se věnuje údržbě, vedení i nastavení sociálních sítí pro firmy a tvůrce).

Svým klientům pomáhá mimo jiné s tvorbou příspěvků, loga a celkového vzhledu sociálních sítí a s jejich prezentací. Pro klienty tvoří grafiku výhradně v programu Canva, takže zná všechny tipy a triky, přičemž je umí také aktivně aplikovat do praxe.

šablony a design templates pro CANVA
Co umí CANVA – ukázka tvorby (zdroj/foto: kurzeo.cz)

Lenka v roce 2020 založila skupinu s názvem ‘Canva – grafika lehce’. Ta momentálně patří mezi největší skupiny svého druhu v České republice a pro radu nebo návody na vytváření grafiky si sem chodí tisíce lidí. Díky dotazům od nezkušených začátečníků lektorka přesně ví, na jaká témata se v kurzu zaměřit.

Proč se do kurz přihlásit?

 • naučíte se snadno a rychle ovládat nejpoužívanější nástroj na tvorbu grafiky v současnosti
 • budete umět vytvořit profesionální prezentaci, příspěvky pro sociální sítě, loga nebo třeba grafiku pro své žáky – Canva je totiž skvělým programem pro učitele!
 • k videokurzu máte neomezený přístup, lekce si můžete pustit kdykoliv a dle potřeby se k nim vracet
 • lektorka je profesionálka, která ví, jak to v moderním marketingu na sociálních sítích chodí
 • v případě potřeby se můžete kdykoliv zeptat na radu v diskuzi
 • jedná se o skvělý tip na kurz pro ženy, který lze věnovat jako dárek
Tvorba e-booku v CANVA

Zaujala vás tvorba v CANVA? Tak článek sdílejte. Děkujeme.

Ženský archetyp – šťastný život ženy v režii cyklů 11. 9. 2013
Jak na výrobu šperků z modelovacího stříbra 30. 7. 2017
Kanzashi – japonský půvab z látky 11. 9. 2013
Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 4. – návod 3. 3. 2019
9 nápadů, jak děti doma zabavit, aby nezlobily 22. 2. 2021
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru