Podlehněte kouzlu orientálních břišních tanců

Máte chuť začít tančit, ale nevíte, jaký tanec zvolit? Chcete mít hezky tvarovanou postavu a zažít pocit dokonalého uvolnění? Vyzkoušejte orientální břišní tance, které představují cestu ke kráse i ke zdraví. Břišní tance nejsou omezeny věkem ani fyzickou kondicí. Začít můžete prakticky kdykoliv a je zcela jedno, zda je vám 20 nebo 60 let.

Stačí se jen přihlásit na kurz břišních tanců pro začátečníky a podlehnout radosti z pohybu. Jakmile se naučíte základní kroky a variace, můžete cvičit doma, na dovolené, zkrátka kdekoliv. Skvělým pomocníkem vám může být videokurz, díky kterému lze cvičit z pohodlí domova.

tanečnice břišních tanců
Břišní tance lze tančit z pohodlí domova

Historie břišního tance

Jde o velice starý tanec, který má velmi pestrou historii a pochází z arabského světa. Tento tanec mohou tančit těhotné ženy i ty, které chtějí otěhotnět, formuje postavu, funguje jako milostná předehra i jako skvělý pohyb pro vlastní potěšení.

Ze starověkých mýtů zjišťujeme, že tancem se vyjadřovala oddanost bohům či bohyním a že byl neodmyslitelně spojen s plodností. Název „orientální tance“ označuje všechny tance ve východních zemích ‒ od Turecka přes Čínu až po Japonsko. Pojem „břišní tanec“ se více používá v Evropě a v Severní Americe.

Proč začít tančit břišní tanec?

Břišní tanec má velmi pozitivní účinky na tělo i duši. Existuje mnoho důvodů, proč je vhodné s tancem začít. Pojďme si představit ty nejvýznamnější.

Prostřednictvím břišního tance ženy objevují a poznávají své tělo. Orientálním tancem můžete dokonale vyjádřit své pocity a myšlenky. Nejde jen o fyzický pohyb, ale o souhru těla a duše. Velmi důležitý je také pozitivní vliv na lidské tělo jako celek. Žena se naučí své tělo ovládat a zpevnit.

Tanec slouží k posilování celého těla, ale také jej rehabilituje bez jakéhokoliv zatížení kloubů. Ačkoliv název břišní tance zmiňuje pouze břicho, ve skutečnosti se tanec zaměřuje také na hrudník, paže, hýždě, nohy i ruce.

Nemusíte se obávat zvýšeného svalového napětí ani zadýchání se. Orientální tance zlepšují pohyblivost kloubů, jednotlivé pohyby jsou mírné a dokonale promyšlené. Břišní tance doporučují dokonce i gynekologové a porodníci. Ženy, které chtějí otěhotnět, by měly začít cvičit ‒ tancem dochází ke zlepšení krevního oběhu a posílení dna pánevního. Břišní tanec je také perfektním cvičením pro těhotné ženy a ženy po porodu.

Jaké oblečení na břišní tance zvolit?

Zpočátku vám stačí běžné cvičební oblečení, které by mělo být zejména pohodlné. Vhodný je volnější oděv, například harémové kalhoty či legíny a tílko. Brzy však neodoláte a pořídíte si minimálně jeden překrásný orientální šátek a další doplňky, jakými jsou například speciální čelenka, podprsenka či sukně. Tancuje se naboso nebo v ponožkách, hlavně žádné tenisky.

Videonávody na břišní tance pro začátečníky i mírně pokročilé

Nechce se vám chodit na kurzy? Máte k tomu osobní či časové důvody?

Zapojte se zdarma do videokurzu břišních tanců a můžete cvičit doma dle svých časových možností.

lektorka tančí ukázku břišních tanců
Pro vstup zdarma do videokurzu břišních tanců a přehrátí videa klikněte na obrázek

Pro zkušenější

Jste již zkušenější tanečnice orientálních tanců? Chcete se ještě více zlepšit v technice shimmi a akcentů?

Postupujte podle videonávodů na břišní tance – technika shimmi a akcentů >>

orientální tanečnice tančí břišní tance - akcent a shimmy
Břišní tance – technika shimmy a akcentů

Zaujaly vás břišní tance? Tak sdílejte tento článek. Děkuji

Dekorace ze šišek – inspirujte se 15. 12. 2021
Příběh Ingrid o cestě k vlastnímu bydlení a dekoracím ve stylu DOMA 3. 10. 2022
Time management – poznej svůj cíl 26. 10. 2013
Jak se správně líčit v každém věku 5. 8. 2013
Homeopatie – jaká homeopatika vybrat a jak je užívat 18. 8. 2014
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru