Uháčkujte si krásnou kulišanku pro miminko z kvalitní příze Merino Soft italské výroby

 

Háčkujete? Pletete? Hledáte kvalitní přízi, která je vhodná i pro miminka? Nebo hledáte inspiraci na háčkování pro nejmenší? Máme pro vás skvělý tip na italskou přízi, kterou jsme měli možnost vyzkoušet.

Ve spolupráci s Kateřinou Ramil z webu krampolinka.cz a Šárkou Srpovou z e-shopu propleta.cz, jsme pro vás připravili recenzi na italskou přízi merino soft a návod na háčkovanou kulišanku pro miminka.

 

Propleta.cz

S e-shopem „Propleta.cz“ jsme začali spolupracovat v létě, kdy jsme vám majitelku e-shopu Šárku Srpovou představili. Rozhovor si přečtěte zde.

Šárka Srpová je aktuálně jediným a výhradním dovozcem italské značky přízí od firmy Rial Filati, kterou jsme měli možnost vyzkoušet a níže v článku najdete nejen odkaz na recenzi od Katky, ale zároveň i návod na krásnou čepičku pro miminka.

E-shop propleta.cz nabízí krom italské zančky i další příze a vlny různých zahraničních i tuzemských značek.

  • PŘÍZE ALIZE – jedná se o turecké příze. V jejich nabídce najdete klasické vlněné příze, ponožkové příze, bavlněné i různé moderní druhy.
  • Holanskou značku SCHEEPJES z provincie Utrecht, jejíž historie sahá až do 15. století.
  • PŘÍZE STENLI – Stenli je značka bulharské příze a vlny.
  • PŘÍZE GRÜNDL – Kvalitní příze a vlny německého výrobce. Působí na trhu již od roku 1920 a dodává zboží nejen do Německa, ale i do Evropy, Ameriky a Asie.
  • Více informací a celou nabídku najdete ZDE.
Fotografie PŘÍZE SCHEEPJES
PŘÍZE SCHEEPJES – foto propleta.cz

 

Italská firma Rial Filati  – Merino Soft

Rial Filati  je menší rodinná italská firma, která má sídlo v severozápadní Itálii a která klade velký důraz na kvalitu zpracování a výběr surovin. Všechny vlny jsou barveny nealergenními barvivy certifikovanými EU.  Tyto barviva vydrží praní v pračce a jsou vhodná i pro nejmenší.

Fotografie kulišanka od krampolinka.cz
Kulišanka od krampolinka.cz

Testování příze Merino Soft

Nechali jsme otestovat Kateřinu Ramil z webu krampolinka.cz italskou přízi merino soft od firmy Rial Filati  a jak recenze dopadla? Katce z webu krampolinka.cz jsme zaslali k testování klubíčka příze Merino Soft – růžovou a šedivou. Z italské příze se rozhodla uháčkovat „kulišanku“ – kombinace kulíšku a ušany pro miminka. 

 

A jak se Kátě s italskou přízí Merino Soft pracovalo? 

„Krásná, jemná, přírodní a přitom funkční – to je Rial Filati Merino Soft – NOVINKA na českém trhu. Co se klubíčka Merino Soft týče, v 50 gramech naleznete 125 metrů příze, krásně jemné a nadýchané a především – jedná se o 100% merino. Vzhledem ke složení je cena velice příznivá. Příze jsou totiž mnohdy směsové a merino se míchá buď s klasickou vlnou nebo její levnější alternativou – akrylem. U Merino Soft vám ale nic takového nehrozí.“

„Pro někoho, kdo z merina ještě neháčkoval, může být překvapením, že příze pruží, ale nic, na co by se zakrátko nedalo zvládnout. Možná se ptáte proč merino? Merino dýchá a současně hřeje, odvádí vlhkost a pokud se vám zpotí hlava, tak čepice tolik nezapáchá (ovšem čas od času doporučuji přemáchnout). Příze je vhodná i pro děti a pokud vyloženě nebazírujete na českém atestu, je vhodná i pro miminka.“

Celou recenzi i kompletní návod na „kulišanku“ najdete přímo ZDE.

kulišanka - krampolinka.cz
kulišanka – krampolinka.cz

Video návod na Kulišanku od krampolinka.cz

Kulišanka je kombinace kulíšku a ušanky, má speciální úpravu na zátylku.  Kryje ouška, neleze do očí a je na zavazování.

Pokud použijete jiný typ příze nebo háčku, návod určitě nebude odpovídat velikosti.

Věk – 0-3 měsíce

 

Podívejte se na kompletní nabídku přízí na webu propleta.cz.

 

Další háčkovanou inspiraci a návody pro začátečníky nejen v háčkování najdete i v  rubrice „Vaše kreativní návody“

Jak nakreslit psa, kočku nebo rostliny aneb učíme se kreslit pravou mozkovou hemisférou 14. 8. 2018
Zažijte návrat do dětských let díky malování akvarelem 15. 4. 2021
Quilling – návody na velikonoční tvoření s dětmi 16. 3. 2018
Jak vyrobit papírové hodiny – podrobný návod 29. 3. 2020
Háčkování a návod na dětské capáčky od Kateřina Ramil 10. 7. 2018
Cookie Consent with Real Cookie Banner