Uháčkujte si krásnou kulišanku pro miminko z kvalitní příze Merino Soft italské výroby

 

Háčkujete? Pletete? Hledáte kvalitní přízi, která je vhodná i pro miminka? Nebo hledáte inspiraci na háčkování pro nejmenší? Máme pro vás skvělý tip na italskou přízi, kterou jsme měli možnost vyzkoušet.

Ve spolupráci s Kateřinou Ramil z webu krampolinka.cz a Šárkou Srpovou z e-shopu propleta.cz, jsme pro vás připravili recenzi na italskou přízi merino soft a návod na háčkovanou kulišanku pro miminka.

 

Propleta.cz

S e-shopem „Propleta.cz“ jsme začali spolupracovat v létě, kdy jsme vám majitelku e-shopu Šárku Srpovou představili. Rozhovor si přečtěte zde.

Šárka Srpová je aktuálně jediným a výhradním dovozcem italské značky přízí od firmy Rial Filati, kterou jsme měli možnost vyzkoušet a níže v článku najdete nejen odkaz na recenzi od Katky, ale zároveň i návod na krásnou čepičku pro miminka.

E-shop propleta.cz nabízí krom italské zančky i další příze a vlny různých zahraničních i tuzemských značek.

  • PŘÍZE ALIZE – jedná se o turecké příze. V jejich nabídce najdete klasické vlněné příze, ponožkové příze, bavlněné i různé moderní druhy.
  • Holanskou značku SCHEEPJES z provincie Utrecht, jejíž historie sahá až do 15. století.
  • PŘÍZE STENLI – Stenli je značka bulharské příze a vlny.
  • PŘÍZE GRÜNDL – Kvalitní příze a vlny německého výrobce. Působí na trhu již od roku 1920 a dodává zboží nejen do Německa, ale i do Evropy, Ameriky a Asie.
  • Více informací a celou nabídku najdete ZDE.
Fotografie PŘÍZE SCHEEPJES
PŘÍZE SCHEEPJES – foto propleta.cz

 

Italská firma Rial Filati  – Merino Soft

Rial Filati  je menší rodinná italská firma, která má sídlo v severozápadní Itálii a která klade velký důraz na kvalitu zpracování a výběr surovin. Všechny vlny jsou barveny nealergenními barvivy certifikovanými EU.  Tyto barviva vydrží praní v pračce a jsou vhodná i pro nejmenší.

Fotografie kulišanka od krampolinka.cz
Kulišanka od krampolinka.cz

Testování příze Merino Soft

Nechali jsme otestovat Kateřinu Ramil z webu krampolinka.cz italskou přízi merino soft od firmy Rial Filati  a jak recenze dopadla? Katce z webu krampolinka.cz jsme zaslali k testování klubíčka příze Merino Soft – růžovou a šedivou. Z italské příze se rozhodla uháčkovat „kulišanku“ – kombinace kulíšku a ušany pro miminka. 

 

A jak se Kátě s italskou přízí Merino Soft pracovalo? 

„Krásná, jemná, přírodní a přitom funkční – to je Rial Filati Merino Soft – NOVINKA na českém trhu. Co se klubíčka Merino Soft týče, v 50 gramech naleznete 125 metrů příze, krásně jemné a nadýchané a především – jedná se o 100% merino. Vzhledem ke složení je cena velice příznivá. Příze jsou totiž mnohdy směsové a merino se míchá buď s klasickou vlnou nebo její levnější alternativou – akrylem. U Merino Soft vám ale nic takového nehrozí.“

„Pro někoho, kdo z merina ještě neháčkoval, může být překvapením, že příze pruží, ale nic, na co by se zakrátko nedalo zvládnout. Možná se ptáte proč merino? Merino dýchá a současně hřeje, odvádí vlhkost a pokud se vám zpotí hlava, tak čepice tolik nezapáchá (ovšem čas od času doporučuji přemáchnout). Příze je vhodná i pro děti a pokud vyloženě nebazírujete na českém atestu, je vhodná i pro miminka.“

Celou recenzi i kompletní návod na „kulišanku“ najdete přímo ZDE.

kulišanka - krampolinka.cz
kulišanka – krampolinka.cz

Video návod na Kulišanku od krampolinka.cz

Kulišanka je kombinace kulíšku a ušanky, má speciální úpravu na zátylku.  Kryje ouška, neleze do očí a je na zavazování.

Pokud použijete jiný typ příze nebo háčku, návod určitě nebude odpovídat velikosti.

Věk – 0-3 měsíce

 

Podívejte se na kompletní nabídku přízí na webu propleta.cz.

 

Další háčkovanou inspiraci a návody pro začátečníky nejen v háčkování najdete i v  rubrice „Vaše kreativní návody“

Pěstování lichořeřišnice jako léčivky i ozdoby letní zahrady 13. 2. 2022
Jak vyrobit dětský stojánek na tužky 13. 4. 2018
Naučte se šít kožené boty a vyrobte si vlastní barefoot obuv 25. 2. 2020
Quilling návody – želva a sova 23. 1. 2018
Technika pouring aneb neplačte nad rozlitou barvou 30. 1. 2022
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru