Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 3. – kam ho umístit

 

Chystáte si vyrobit svůj lapač snů a přemýšlíte, kam ho umístit? V následujícím článku vám dáme několik tipů na místa, kde se bude lapač nejlépe vyjímat a zároveň nebude v rozporu s Feng Shui. Využijete tak jeho sílu naplno.

 

Umístění lapače podle prastarého indiánského učení

Lapač snů s velkým průměrem kruhu umístěný nad postelí s bílým povlečením
Kam umístit lapač snů? Co nad postel v ložnici (zdroj/foto:domesticimperfection.com)

 

Každý z nás asi tuší, k čemu takový indiánský lapač snů slouží, málokdo už ale ví, že jeho sílu a působení lze ovlivnit umístěním v místnosti.

  • Tradičně se věší přímo nad postel, kdy funguje jako ochranný amulet. Síť lapače zachytává špatnou energii a vytváří příjemné sny, které ke spícímu pronikají prostřednictvím peříčka na lapači. Z toho důvodu, je dobré lapač umístit do dosahu slunečních paprsků, které ho očistí. Největší účinek má ranní slunce. Pokud vám ale celkové koncipování ložnice nedovoluje lapač vystavit ranním paprskům, zajistěte mu alespoň přísun těch odpoledních.
  • Další možností je pověsit lapač na libovolnou zeď. V takovém případě poslouží jako regulátor toku energie. To znamená, že zlepší její proudění a celý prostor zharmonizuje.

 

hnědý lapač snů s červenými korálky visí u zdi z kamenů
Lapač snů umístěný na kamenné zdi

 

  • Pověsíte-li lapač do středu místnosti například za lustr, vyčistí celou místnost a rozptýlí negativní energii.
  • Vhodné je jej také pověsit do okna, kde představuje jakousi bránu, přes kterou do místnosti nepronikne žádná škodlivá energie zvenčí a zároveň brání úniku pozitivního energetického toku z místnosti směrem ven.

 

Ať už pro svůj lapač zvolíte jakékoliv místo, vždy dejte na své pocity a intuici. Pokud například lapač umístíte nad postel, ale pocitově se vám tam nelíbí, nezdráhejte se ho pověsit jinam. Při pohledu na lapač byste totiž měli mít dobré myšlenky a měl by ve vás vzbouzet radost. Nezapomínejte také na to, že energie lapače se vytváří již při jeho samotné výrobě.

hnědý lapač snů visí nad velkou postelí
Indiánský lapač snů pověste v ložnici (zdroj/foto:homedit.com)

 

Kam je vhodné pověsit lapač snů z pohledu Feng Shui

Lapač zlých snů je z pohledu Feng Shui vnímán jako prostředek, který dovede rozhýbat stagnující energii a vnést do domu radostnější atmosféru. Jako dekorační prvek ho je možné umístit kamkoliv, v některých místnostech může být ale obzvlášť užitečný. K těmto problematickým místnostem patří:

  • Chodba a schodiště: Podle Feng Shui jsou problematickou částí všech bytů a domů dlouhé, úzké chodby a schodiště naproti vchodovým dveřím. S tím se lze setkat prakticky v každém domě. Stísněné dlouhé chodby způsobují příliš rychlý odtok energie, který je schodištěm proti vchodu ještě více umocněn. Pokud takový problém tíží i váš dům, nebojte se nad schodiště pověsit právě lapač snů.
  • Terasa a zahradní altán: Pokud v létě využíváte terasu nebo zahradní altán jako místo ke stolování, nemusíte se obávat kamkoliv do této místnosti lapač pověsit. Dekorace jsou v jídelnách podle Feng Shui vítané, obzvlášť ty z přírodních materiálů a v přírodních tlumených barvách. Celá místnost by však měla působit čistě a spořádaně. Co se týká balkonů, tak tam je podle Feng Shui více pravidel. Záleží hlavně na tom, odkud se na balkon vchází. Pokud na balkon vstupujete z ložnice, pak lapače ani jiné zavěšené dekorace jako například zvonkohry nejsou na balkon vhodné.

 

Čtěte všechny díly série článků o výrobě lapače snů:

Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 1. – význam barev

Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 2. – komponenty

Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 4. – návod

 

Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 4. – návod 3. 3. 2019
Vánoční ozdoby z papírových ruliček, které zvládnou i děti 11. 12. 2017
Tvoření z pedigu – moderní košíkařství 11. 9. 2013
Jak zklidnit mysl a odbourat stres pomocí domácích a přírodních prostředků – rady a tipy 15. 5. 2020
Dobře prodávat je dovednost, kterou lze naučit 25. 4. 2015
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru