Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 4. – návod

 

Lapač snů přináší klidný spánek a krásné sny. Kromě toho představuje originální dekoraci do ložnice či dárek pro vaše blízké. Přemýšlíte, jak si lapač snů vyrobit? V článku najdete podrobný návod na lapač snů, který zvládnou i děti. Celá výroba lapače vám zabere dvě až tři hodiny. Tak směle do toho!

 

1. Připravte si potřebné komponenty a pomůcky

Materiál:

Více o komponentech na lapače snů v článku: Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 2. – komponenty

 

Pomůcky:

  • nůžky
  • jehla
  • lepidlo
  • krejčovský nebo svinovací metr
  • silon (průměr 0,3 – 0,35 mm)

Pokud si jako kruh lapače zvolíte drátek, snažte se jej vytvarovat do úhledného kroužku. Tvorbu kruhu z drátku si můžete usnadnit tak, že drátek obtočíte okolo nějakého předmětu do tvaru válce či například okolo větší kulaté sklenice. Poté oba konce ohnutím drátku spojte k sobě.

 

2. Začněte omotáváním kroužku

Koženými šňůrkami nebo bavlnkou tak, aby podklad kruhu nebyl na první pohled vidět. Výhodné je ponechat si na začátku omotávání alespoň 10 centimetrů volné šňůrky. Díky tomu až celý kruh omotáte, snadno vytvoříte poutko na zavěšení.

 

Podrobný fotonávod připravujeme…staňte se také fanoušky naší FB stránky ruční práce, návody a postupy a nepropásněte tak zveřejnění fotonávodu na tvorbu lapače snů.

 

3. Vyplétání sítě uvnitř kruhu

Zvolit můžete buď techniku volného vyplétání, kdy bavlnku libovolně vedete přes střed kruhu a vždy jej obtočíte okolo obruby, anebo můžete vytvořit jakousi pavoučí síť. Tu vytvoříte tak, že budete bavlnku postupně v pravidelných rozestupech a po směru hodinových ručiček připevňovat ke kruhu. Uvnitř kruhu vám vzniknou obloučky.

Druhou řadu uvnitř kruhu vytvoříte tím, že budete bavlnku obtáčet okolo předchozích vzniklých obloučků. Opět postupujete po směru hodinových ručiček. Dejte si hlavně pozor na to, abyste smyčku vytvořili vždy uprostřed obloučku, protože jedině tak vám vznikne krásná pravidelná síť. Nezapomeňte také na bavlnku navlékat různobarevné korálky.

Stejným způsobem utvořte i třetí řadu a další. Vnitřní část kruhu se vám bude stále zmenšovat až nakonec nebudete mít kam postupovat, což značí jediné: zauzlovat!

Až budete mít síť hotovou zatáhněte za bavlnku ať se mřížka úplně vypne. V místě posledního oka udělejte dvojitý uzlík.

 

Podrobný fotonávod připravujeme…

 

4. Závěrečné dozdobení lapače snů

Nyní přichází na řadu u dětí nejoblíbenější část. Zde záleží na každém, jaký lapač snů vznikne. Do dolní části lapače například můžete uvázat různě dlouhé šňůrky a na ně připevnit tavnou pistolí peříčka, korálky či kamínky. V jiném případě můžete vytvořit další menší lapače snů a ty postupně zavěsit na základní největší kruh.

 

Podrobný fotonávod připravujeme…dívali jste se již na výše zmíněné FB stránky pro fanoušky ručních prací a tvoření? Přihlaste se k jejich sledování a dáme vám vědět.

 

Naše tipy na závěr:

  • Snažte se jednotlivé smyčky v síti utahovat, ať je váš lapač krásně napnutý. Pomoci si můžete háčkem nebo jehlou.
  • Nezapomeňte lapač pořádně zauzlovat a přidělat na něj poutko.
  • Lapač snů zavěste nad hlavu spícího nebo do prostoru tak, aby na něj dopadaly sluneční paprsky. Slunce totiž lapač krásně vyčistí a nabije ho novou čistou energií. Čtěte další tipy, kam lapač snů umístit.
  • Dejte na děti při práci s tavnou pistolí pozor, ať se nepopálí.

 

Čtěte všechny díly série článků o výrobě lapače snů:

Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 1. – význam barev

Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 2. – komponenty

Vyrábíme indiánský lapač snů, díl 3. – kam ho umístit

 

Máte rádi lapače snů? Líbí se vám náš návod? Tak článek sdílejte. Děkujeme.

 

Návod, jak si vyložit tarotové karty 18. 1. 2018
Vše o tom, jak začít meditovat. Jak najít vhodnou chvíli a místo k meditaci – 1. díl 10. 6. 2020
Podložka pod hrnce 29. 6. 2016
Hrát na klavír jako profík? S kurzem ‘Piano, klávesy pro začátečníky a pokročilé’ to jde snadno! 3. 12. 2022
Vrhněte se na očistu střev! 13. 2. 2017
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru