Vyrobte šperky a krásné dekorace z pryskyřice

Práce s křišťálovou pryskyřicí je malá věda. Není to ale zdaleka taková alchymie, jak by se na první pohled mohlo zdát. Obzvlášť pokud s ní pracujete podle online kurzu Tvoření z pryskyřice, kde se dozvíte vše podstatné. Je však zapotřebí počítat s tím, že jako každé jiné tvoření vyžaduje pryskyřice pár pokusů z praxe a také trochu cit pro barvu a kompozici.

Z počátku se můžete inspirovat již hotovými výrobky, pokud si netroufáte na kombinace podle vlastní fantazie. Pryskyřice otevírá takřka nevyčerpatelné možnosti ve vytváření malých pozorností pro vaše blízké. Do vlastnoručně vyrobených dárků pak vtisknete nejen část svého umění, ale především ukážete obdarovanému, že na něj myslíte a znáte jeho vkus. Jednoduše tak zkrátka jedinečným a neopakovatelným způsobem vyjádříte, jak moc vám na něm záleží.

Co lze z pryskyřice vyrobit?

Kromě nevšedních šperků, barevných nebo květových dekorací, podšálků a záložek do knížky, kterými můžete obdarovat sebe i své blízké, můžete v křišťálové pryskyřici navždy uchovat i ty nejkřehčí vzpomínky. Například první ustřižené vlásky miminka, první vypadnutý zoubek, otisk pacičky domácího mazlíčka nebo kamínky z oblíbeného místa. To vše můžete za pomoci křišťálové pryskyřice bezpečně uchovat po zbytek života a vytvořit si tak nezapomenutelnou dekoraci do svého domova.

lektorka videokurzu tvoření z pryskyřice ukazuje vyrobený podtácek
Zapojte se zdarma do kurzu a vyrobte si podtácek z pryskyřice

V kurzu se naučíte vše důležité

Díky online kurzu Tvoření z pryskyřice nemusíte nikam dojíždět a vše se dozvíte v pohodlí obývacího pokoje v době, kdy budete mít na vše klid a náladu. Nejen, že ušetříte čas na zkoušení postupu ve smyslu pokus – omyl, ale vyhnete se nejčastějším začátečnickým chybám a naučíte se princip práce s pryskyřicovou hmotou, a dokonce i něco navíc! Součástí kurzu je totiž i návod na přípravu alkoholových barev.

Zkušená lektorka Janka Horáčková vás provede krok za krokem postupem míchání pryskyřice a tvrdidla tak, aby byl finální výrobek přesně podle vašich představ. Získáte také praktické tipy, jaké rostliny se do dekorací a šperků z pryskyřice nejvíce hodí a jak jednotlivé květiny připravit, aby si uchovaly svou krásnou barvu i po zalití do hmoty. V neposlední řadě vám Janka ukáže, jak nabarvit samotnou pryskyřici do odstínů vašich oblíbených barev.

Co vás v kurzu čeká?

Online kurz je nabitý informacemi i praktickými radami, které pro vás budou užitečné v každé fázi tvoření. Kurz je konkrétně zaměřen na tyto oblasti:

  • seznam pomůcek a materiálů, které k tvoření s pryskyřicí potřebujete
  • jaké květiny použít a jak je správně připravit před zalitím do hmoty
  • jak připravit pryskyřici na odlévání
  • samotná výroba šperků a dekorací
  • jak vyrobit záložku do knihy
  • naučíte se brousit a leštit zatvrdlou pryskyřici
  • dokončení výrobků
  • tip na výrobu vlastních barev

Mnoho začátečníků se dopouští klasických chyb – pryskyřice pořádně nevytvrdne a i po čase lepí, ve hmotě zůstávají bublinky, které kazí výsledný dojem, nebo se barvy či květy nechovají tak, jak by měly. Lektorka Janka na nejčastější chyby upozorňuje a radí, jak jim předejít. Vše vám srozumitelně vysvětlí a prozradí osvědčený postup výroby. K jakékoliv části se pak můžete zpětně vrátit a připomenout si důležité informace.

na stole leží potřebné vybavení pro tvorbu z pryskyřice - ukázka z online videokurzu tvoření z pryskyřice
Zapojte se zdrama do online kurzu tvoření z pryskyřice

Kromě toho se naučíte skvělé vychytávky, které nikde jinde nenajdete. A jako bonus se dozvíte, jak si namíchat vlastní alkoholové barvy za zlomek ceny, za kterou je nakoupíte na internetu.

Máte rádi netradiční techniky tvoření? Zaujalo vás tvoření z křišťálové pryskyřice? Tak článek sdílejte. Děkujeme.

Jak se naučit hrát na kytaru – rady pro začátečníky 6. 11. 2017
Furoshiki – vyzkoušejte balení dárků do látek 16. 3. 2021
Škola návyků – boří mýtus o pevné vůli 12. 1. 2014
Domácí výroba svíček – návod 22. 1. 2017
Vyšívání – začínáme s křížkovým stehem 21. 1. 2016
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru