Zážitkové dárky – větrný tunel Praha

 

Pokukujete po zážitkovém dárku a nemůžete se rozhodnout? Toužíte zažít ten pocit, který mají např. parašutisté při volném pádu? Máte rádi adrenalin a zároveň koncentraci a sebeovládání? Pak už nehledejte, větrný tunel v Praze je pro vás jako stvořený. Jak to víme? Naše redaktorka Maruška si volný pád ve větrném tunelu v Praze vyzkoušela. Opravdu se vznášela jako pták, nebo její pocity byly krapet jiné? Vše a ještě víc najdete v našem článku.

 

Kde najdeme tunel „Hurrican Factory?“

„Hurrican Factory“ je skvěle dostupný a najdete ho kousek od OC Letňany, vedle ICE ARENA Letňany a BB Areny. Nachází se kousek od dálnice. Mapa zde.

My zaparkovali hned před arénou, a protože jsme měli čas, šli jsme se podívat dovnitř, rozkoukat se a zeptat se, co nás čeká, před samotným létáním.

Fotografie muže, který se učí létat ve větrném tunelu
Indoor skydiving.

 

Jak to funguje?

Když jsme vešli do budovy a vyšli pár schodů, dostali jsme se na malinkou recepci, kde nás přivítala slečna recepční. Dala nám vyplnit prohlášení o tom, že nejsme těhotní, nemáme vrozenou srdeční vadu atd. (vše si již nepamatuji) a měli jsme čas asi hodinku před naším „letem“. Využili jsme ho k prohlídce větrného tunelu a areálu.

Hned vedle recepce je vchod k větrnému tunelu pro diváky. Zde sedí rodiče, známí a příbuzní a v dobré víře mávají svým dětem a známým, kteří jsou uvnitř tunelu rádi, že udrží sebe ve vzduchu. V případě, že by nekoordinovaně pohnuli rukou, je téměř jasné, že je větrný vír smete k zemi. Takže na to pozor. Ale to vám skvěle vysvětlí instruktoři, kteří jsou po celou dobu uvnitř tunelu a pomáhají se vším, co je potřeba.

 

1)    Povinná výbava

Co si sebou musíte vzít je pohodlné oblečení, např. pro ženy – legíny a tričko + boty na tkaničky. Já jsem si vzala boty bez tkaniček a byla jsem upozorněna, že pokud ty boty nebudou sedět jak přibité, tak mi mohou uletět. Nakonec jsem využila nabídky a půjčila si boty erární. Zapůjčí vám kombinézu, špunty do uší, brýle a helmu.

Fotografie mladé ženy.
Pohodlné sportovní oblečení sebou.

 

2)    Trénink „na souši“

Po převlečení jsme se přesunuli do tréninkové místnosti, kde byly židle a bedna (taková ta z tělocvičny s kůží navrchu) a začali jsme trénovat na „let“.

Instruktáž obsahovala:

  • Já si to nazvala komunikační signály v tunelu – posunky, kterými s námi v tunelu instruktorka komunikovala. Jednoduše nám několika posunky ukazovala, co máme dělat, abychom nespadli. Zde doporučuji dávat pozor.
  • Cvičení klíčové pozice ve větrném tunelu – Poté, co jsme se naučili posunky, přešli jsme ke cvičení pozice, která v tunelu pro nás byla klíčová. Poté si nás paní instruktorka ještě vyzkoušela z posunků a šlo se na věc.

 

První pokusy ve větrném tunelu

Po tomto všem, se přemístíte před větrný tunel. Balíček obsahuje 2 lety po 1,5. minutě. Věřte mi, že ty 3 minuty opravdu stačí. Ač se to nemusí zdát, tato aktivita je dost fyzicky náročná.  V případě, že se cítíte na víc minut, v nabídce je možnost vybrat si balíček, kde máte 4 vstupy po 1,5 minutě, tedy 6 min dohromady, nebo větrný tunel pro dva.

Celou nabídku si můžete prohlédnout na zážitky.cz

fotografie lidí ve větrném tunelu v Praze
Nadělte si společný dárek a užijte si volný pád ve větrném tunelu společně.

 

3. minuty beztíže – tipy co nedělat

Čekají vás 3 minuty, na které nezapomenete, to vám mohu slíbit.  Záleží ovšem jen na vás a vaší koncentraci a sebeovládání, zdali vzpomínky na zážitek budou šťastné a úsměvné nebo naopak.

V naší skupince byla nejmladší cca 8 letá holčička a nejstarší dáma, které bylo už přes 55 let a více… A zvládli to všichni. Proto se nemusíte bát.

fotografie ženy v kombinéze a helmě a v brýlích ve větrném tunelu v Praze
Maruška s instruktorkou ve větrném tunelu v Praze

Ano, můžete spadnout a stačí opravdu málo, nicméně tím, že jdete do tunelu, kde fouká vítr rychlostí až 280km/h, byste s tím i měli trošku počítat. Já jsem sebou pleskla o sklo, protože jsem se otočila na instruktorku. Proto zde jsou 3 body, které nedoporučuji ve větrném tunelu dělat.

 

Nedoporučujeme:

  • Mávat rodičům, známým a přátelům
  • Jakkoliv hýbat hlavou jinak než je vám doporučeno
  • Nepamatovat si komunikační signály!

Zde se můžete pro představu podívat na video:

 

 Volný pád

V druhém vstupu do větrného tunelu nás čekal volný pád. Opět s asistencí instruktora. Já jsem neměla čas se bát. Instruktorka mě pevně chytla za poutka, která jsou na kombinéze velmi pevně přišitá, a rychlostí 280 km/h letíte nahoru a poté padáte volným pádem dolu. Bezvadné! Ačkoliv vám poprvé žaludek nadskočí, tak pak už je to jen prostě jen parádní zážitek.

fotografie ženy, která létá ve větrném tunelu.
Maruška si létá v pražském větrném tunelu

Skvělá zkouška ovládání vlastního těla. Mohu jedině doporučit – pokud vás lákají tyto sporty nebo někoho z vašeho okolí a chcete více informací či recenzí, podívejte se na zážitky.cz

 

Chci zažít volný pád ve větrném tunelu >>

 

Tato zábava je nejen pro dospělé, ale i pro děti:

Třeba jednou budete ovládat skydance jako Maja Kuczyńska, nechte se inspirovat:

 

Další inspiraci na zážitkové dárky najdete zde:  „Jaký dárek ho zaručeně zaujme? 13 nejoblíbenějších zážitkových kurzů pro muže.“ 

 

A nezapomeňte nás sledovat na  Facebooku, kde najdete další zajímavé zážitky a návody.

Dominujte na tenisových kurtech – jak se naučit hrát tenis 17. 6. 2013
Nápady na velikonoční tvoření a dekorace 9. 4. 2019
Výuka cizích jazyků online – domluvit se v zahraničí nebo povýšit v práci je tak snadné 20. 4. 2014
Příběh Ingrid o cestě k vlastnímu bydlení a dekoracím ve stylu DOMA 3. 10. 2022
Origami – skládání z papíru pro chvíle relaxace 1. 5. 2016
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru