Edukativní modelína Jumping Clay a rozhovor s Gabrielou Velkovou

 

Edukativní modelína Jumping Clay je novinkou na českém trhu, kterou si zamilují nejen děti, ale i maminky.

V čem je modelína Jumping Clay jedinečná? V čem se liší od ostatních modelín a plastelín?

Přečtěte si rozhovor s Gabrielou Velkovou profesionální instruktorkou Jumping Clay a zjistěte, v čem se liší od ostatních modelín nabízených na českém trhu.

Navíc nyní máte možnost si modelovací hmotu Jumping Clay i zdarma vyzkoušet. Více informací najdete na konci rozhovoru.

 

Rozhovor s Gabrielou Velkovou

Gabriela Velková, je profesionální instruktorkou Jumping Clay. Stará se o chod kurzů, dílniček a animací.

Vede tým instruktorek a je to právě ona, s kým přijdete jako první do styku, pokud byste se chtěli stát lektorkou a sami vést kroužky a dílničky Jumping Clay.

 

Fotografie:Jumping Clay rozhovor Gabrielou Velkovou
Edukativní modelína Jumping Clay – rozhovor s Gabrielou Velkovou

 

1) Modelína Jumping Clay je novinkou na trhu, ale konkurence je veliká, v čem se Jumping Clay liší od ostatních modelín, se kterými děti pracují ve škole i doma?

„ Rozdílů je hned několik. Oproti ostatním modelínám na trhu, je Jumping Clay vhodná nejen pro děti a začátečníky, ale i pro profesionální tvoření, u kterého je zapotřebí docílit jemných detailů.

Je bezlepková, neobsahuje PVC (na rozdíl od FIMA, pozn. red.) ani jiné toxické přísady, které jsou zdraví škodlivé. 

Z čeho bývají děti mile překvapeny je, že se hmota ve formě kuličky odráží od země a skáče, proto i název Jumpig Clay.

Skvělé je, že na vzduchu uschne a bez jakékoliv potřeby vypalování získáte pevný výtvor, s hladkým povrchem, který nepraská, barvy zůstávají stále.

Už nyní sklízíme první úspěchy v MŠ a kreativních kroužcích pro děti. Lektoři velmi oceňují, že se modelovací hmota nedrolí ani nemastí a je díky těmto vlastnostem nenáročná na úklid. Díky tomu již některé MŠ přešly z keramiky na tvoření z Jumping Clay, nebo zařadily tvoření s Jumping Clay jako doplněk.

Zdůraznila bych taky její naprostou zdravotní nezávadnost pro děti již od 24 měsíců. Pokud dítě omylem kousek spolkne, nic se mu nestane.“

 

Dílničky Jumping Clay pro rodiče a děti
Foto: Jumping Clay modelína

 

2) Netoxické a eko výrobky jsou dnes velmi oblíbené, ale ne u všech je možné si ověřit složení, (např. dětské pleny atd.) Najdou maminky někde složení modelíny? Mohou si ověřit, že je skutečně netoxická?

„Složení výrobku je firemním tajemstvím, ale lze říci, že hlavní složkou jsou netoxické polyvinyly. Hmota obsahuje mimo jiné mikrokapsule jasmínové esence, proto je její vůně tak příjemná.

Co je velmi důležité zmínit, že v modelíně jsou obsaženy částečky nano stříbra, které mají antibakteriální účinky. V hmotě se proto nemohou množit bakterie z rukou, což je velmi důležité, když s hmotou pracuje např. kolektiv dětí.“

Jumping Clay se testuje například v laboratořích SGS a Intertek, které mají zastoupení po celém světě.  Všechny certifikáty v kompletním rozsahu jsme na naše stránky nevkládali, bylo by jich jednoduše příliš. Na našich stránkách můžete najít ty nejdůležitější (zde).“

 

3) Kam se mohou rodiče s dětmi přijít seznámit s modelínou a vyzkoušet si ji?

„Nejlepší je modelínu si vyzkoušet tzv. na živo. Vedeme kurzy pro školky a školy, tvořivé dílny pro rodiče s dětmi, tvoříme s dětmi i na svatbách, rodiče si nás zvou na dětské oslavy, kde s dětmi tvoříme oblíbené postavičky oslavence.

Mimochodem, když už jsem u postaviček, vyrábíme i figurky na zakázku – např. na dorty, jako dárky nebo dekorace.

Zatím pořádáme kurzy a dílničky v Praze a postupně budeme hledat a školit lektorky i v dalších městech.  Aktuální akce, které pořádáme, vkládáme na naše stránky jumpingclay.cz a na FB.

 

4) Jaké jsou odezvy od maminek a dětí, které již měly možnost modelínu vyzkoušet?

„Moc nás těší, že odezvy jsou pozitivní. Paní učitelka z MŠ nám poslala e-mail, kde hlavní předností pro ni a děti bylo, že se Jumping Clay tvaruje jednodušeji, než keramika. Velmi ocenila i barvy a míchání barev s Jumping Clay, díky čemuž se u dětí rozvíjí cit pro celé barevné spektrum.

Velmi rádi zmíníme i e-mail od jedné maminky, která se svými dvěma dětmi praktikuje domácí vzdělávání. Při tom používá prvky montessori pedagogiky a také modelínu Jumping Clay. Popsala nám, jak z ní s dětmi vyrábí sluneční soustavu nebo když se jí něco z montessori materiálu ztratí či zničí, často si to právě vyrobí znovu právě z Jumping Clay.

 

Foto: Jumping Clay
Orgány v lidském těle vymodelované pomocí hmoty Jumping Clay

 

„Jsme nadšení, že nám chodí pozitivní e-maily a rodiče si modelovací hmotu chválí. Rádi bychom více rodiče s dětmi zapojili a jejich nápady a výrobky z Jumping Clay sdíleli dál.“

 

Získejte sadu Jumping Clay v hodnotě 1000 Kč >>

 

 

 

5) V popisu máte, že se jedná o edukativní modelínu, můžete vysvětlit v čem konkrétně je modelína edukativní?

Na každém výrobku Jumping Clay je také logo „Learn through play“ neboli česky „Učíme se hrou“. Jumping Clay má svůj vzdělávací program pro školy a školky.

 

Fotografie logo Jumping Clay

 

Jsou to pracovní listy (zatím jsou v angličtině, ale plánujeme i českou verzi), které se věnují nějaké učební látce doplněné o tvoření s modelínou Jumping Clay.

Žáci se například učí o dinosaurech a k tomu si pomocí pomůcek a modelíny Jumping Clay vytvoří vlastní „fosílii“ dinosaura. Nebo tam máme povídání o pohádkách bratří Grimm a tvoření perníkové chaloupky z modelíny a další témata.

Děti si látku zapamatují právě kvůli tomu prožitku, který měli při tvoření s modelínou Jumping Clay.

Učíme děti např. základní tvary.

Hlavním tvarem je kulička, z kuličky vytvoří slzu, váleček nebo tvar míče rugby apod.

Když se naučíte vytvarovat základní tvary, pak je další tvoření jednodušší, protože většina objektů se skládá právě z těchto základních tvarů.

Také je důležité míchání barev, to je obzvláště zábavné a poučné. Děti fascinuje, jak ze dvou barev vznikne další naprosto jiná barva.

Práce s hmotou Jumping Clay má pro děti mnoho pozitivních efektů – od rozvíjení prostorového vnímání, procvičování jemné motoriky a koncentrace, přes posilování sebevědomí a relaxaci.“

 

Fotografie motýla a růže vymodelované z modelovací hmoty jumping clay
Výrobky z modelovací hmoty Jumping Clay

 

Zaujala vás modelovací hmota Jumping Clay?

Zveme tímto všechny maminky a jejich tvořivé děti do naší výzvy, která právě dnes startuje!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znáte kreativní maminku, která si chce výzvu zkusit? Tak sdílejte tento článek na sociálních sítích. Děkujeme

 

Olejomalba snadno a rychle – technika Bob Ross 11. 9. 2013
Návod na retro drátovaného andílka od Anetty Pantělejevové 17. 12. 2018
Kuličkový lis Kulísek, malý lis pro velké tiskaře (rozhovor s autorkou) 1. 5. 2018
Výroba záložky do knihy z pryskyřice – videonávod 16. 2. 2022
Krásné psaní 11. 8. 2022
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru