Jak jsem se naučil karetní triky a proč to zvládne každý

 

Když jsem před pěti lety využil toho, že rodiče odjeli na víkend pryč, a uspořádal jsem doma párty, netušil jsem, že se z toho stane každoroční tradice. Při přípravě minulého „ročníku“ jsem si ale uvědomil monotónnost celé akce a začal jsem uvažovat, jak oslavu oživit.

 

Balíček karet má doma každý

 

kouzelník s kartami

 

Netrvalo dlouho a napadlo mě kouzlení. Vzápětí ale ve mě začaly hlodat pochyby: zvládnu to? A co za kouzla vlastně budu dělat? Že ze mě nebude druhý Copperfield mi bylo jasné hned. Přesto bylo pořád hodně z čeho vybírat – zaměřím se na kouzlení s mincemi, manipulaci s předměty, na iluze?

Nakonec jsem měl jasno: karetní triky. Vybral jsem si kouzla s kartami, protože balíčků karet jsem měl doma několik, a jednoduchých a přesto zábavných a překvapivých karetních triků existuje spousta.

Sedl jsem k internetu a začal hledat návody. A našel jsem jich celou řadu. Přesto se mi triky nedařily. Když jsem začínal být zoufalý a pomalu vymýšlel jiný způsob, jak párty oživit, narazil jsem na online kurz kouzlení, díky kterému jsem nakonec pronikl do tajů karetních triků.

 

60 kouzel ve dvou hodinách

 

Kouzla a triky s kartami

 

Nebylo to snadné. Chtělo to hodně trpělivosti a docela jsem se navztekal. Hodně jsem bojoval se svými nešikovnými prsty, ale i to byla jen otázka cviku. V kurzu jsem se učil krok za krokem různá kouzla, od těch nejjednodušších až po taková, která zamotají hlavu i těm největším skeptikům.

Kromě kouzel s kartami jsem se naučil i pár dalších vychytávek: zmizení mince, množení míčků mezi prsty či jak otočit ruku kolem dokola o 360°. Celkem je kurz tvořen šesti půlhodinovými díly, ve kterých jsem se seznámil asi s 60 triky.

Nakonec jsem perfektně zvládl deset kouzel a na oslavě sklidil úspěch. Asi největší pozdvižení způsobila karetní gilotina, ke které jsem si přichystal nervydrásající hudební podklad. Nejtěžší nakonec bylo odbýt kamarády, kteří se ze mě snažili vytáhnout, jak to dělám.

 

O Pavlu Kožíškovi – autorovi online kurzu kouzlení

 

  • Mistr světa ze Světového pohárů bavičů,
  • ředitel Divadla kouzel,
  • prezident Českého magického svazu a populární český iluzionista Pavel Kožíšek.

 

Chci zdarma vstoupit do jeho online kurzu kouzlení >>

 

 

video kurz Pavla Kožíška a jeho karetní triky a návody

 

 

Máte rádi kouzla a fascinují vás lidé, kteří je ovládají? Tak sdílejte tento článek. Děkujeme.

Šité korálkové šperky – technika, návody, postupy 5. 8. 2014
Jak zasadit avokádo do hlíny – naše zkušenosti a rady 11. 5. 2019
Háčkování – rady pro začátečníky 16. 1. 2016
Tipy na dekorování k vytvoření útulného domova 20. 6. 2022
Proč by se měly děti digitálně vzdělávat a jak nastavit dětem digitální rovnováhu? 24. 8. 2022
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru