Jak se zabavit doma? Vyzkoušejte 10 párty her pro dva

Trávíte v poslední době hodně času doma a přemýšlíte, čím se zabavit? Činnosti, kterými jste ještě nedávno plnili svá odpoledne a prodlužující se večery, najednou nemůžete dělat, a tak teď hledáte nějakou zábavu? Pokud se chcete zabavit s partnerem či partnerkou, jistě vás potěší následující zábavné hry pro dospělé, které vám dokážou, že i čas strávený v pohodlí domova může být pořádná legrace, a to i ve dvou!

Dokonce k tomu nepotřebujete ani nic speciálního. Vše najdete doma či zakoupíte v běžném obchodě. Stačí, když vypnete televizi a počítač a na stůl přihodíte pár dobrot. Kdo ví, třeba se k televizi hned tak nevrátíte.

Párty hry pro odvážné dvojice se mohou stát pravidelnou náplní víkendových i všedních večerů. Díky nim nejen potrápíte své mozkové závity, ale především zlepšíte vzájemné partnerské či přátelské vztahy.

S některými hrami zavzpomínáte na dětství a vydáte se zpět do školních lavic, kdy byl svět ještě v pořádku. Jistě si na některé ještě vzpomenete, ač již dávno mají nálepku „retro“. Hraní můžete okořenit alkoholem, který malinko sníží pozornost a zábrany. Ne nadarmo platí rčení, že ve víně je pravda.

1.      Piškvorky

Hra pro dva – piškvorky na papíře

Kdo by neznal piškvorky? Zábavnou a jednoduchou hru, kterou snadno pochopí každý a kterou mnozí z nás hráli potají pod školní lavicí. I přesto se na tuto hru často zapomíná, což je velká škoda. Piškvorky totiž umí zabavit i na několik hodin! K jejich hraní budete potřebovat pouze čtverečkový papír a dvě obyčejné tužky. Vítězem se stává ten, kdo zvládne řadu, sloupec nebo diagonálu pěti stejných znaků, obvykle buď koleček nebo křížků.

Další varianty piškvorek:

tři druhy hry piškvorky
Magnetické a 3D piškvorky

2.      SOS!

Hra na papíře pro dva – SOS

Pokud jsou na vás piškvorky moc jednoduché, zkuste náročnější variantu. Ta spočívá v tom, že si na čtverečkovém papíru vymezíte hrací prostor, např 9 x 9 polí a každý budete mít pastelku vlastní barvy. Při hře se budete opět stejně jako u piškvorek střídat, akorát nebudete mít předem určený znak. Ve hře SOS totiž můžete libovolně volit mezi písmeny O a S, podle toho, jak se vám zrovna hodí. Cílem je vepsat sekvenci SOS do řádku, sloupce nebo diagonály. Povedený pokus škrtněte pastelkou své barvy a na závěr si spočítejte, kolikrát se vám sekvence podařila zapsat. Vítězí hráč s větším počtem „SOSek“.

3.      Námořní bitva (lodě)

Rozpoutejte se svým protihráčem námořní bitvu na papíru! Zásah! Potopena! O pocity zadostiučinění v této strategické hře rozhodně není nouze. Hráči si vyznačí herní pole obvykle o velikosti 10 x 10 čtverců. Sloupce a řádky po stranách označí písmeny A-J a čísly 1–10. Protivníci se také dohodnou na počtu jednotlivých lodí. Hry se účastní letadlová loď, bitevní loď, křižník, ponorka a torpédoborec. Žádné plavidlo se nesmí dotýkat sousední lodě, maximálně rohem. Hra končí potopením celé soupeřovy flotily.

plastová stolní hra námořní bitva (lodě)
Hra námořní bitva (lodě) – párty zábava i pro dospělé

4.      Známá osobnost

dva lidi sedí na sedačce a hrají párty hru hádání známé osobnosti
Party hra – hádání známé osobnosti (zdroj/foto: tchiboblog)

Tuto jednoduchou hru lze hrát i ve více hráčích. Zahrát si ji tak můžete třeba i na narozeninové oslavě nebo párty. Pokud jste ale pouze dva, vůbec to nevadí. Hru s názvem Známá osobnost si můžete klidně zahrát i jen s kamarádem, kamarádkou, manželem či manželkou. Navzájem si napište na kousek papíru známou osobnost a lístečky si vyměňte, aniž byste spatřili, co je na lístku napsáno. Nalepte si cedulku na čelo a hádejte, kdo vlastně jste. Otázky musíte formulovat tak, aby na ně šlo odpovídat pouze ano/ne. Můžete okruh vždy zúžit například na herce, zpěváky, členy rodiny, pohádkové postavy, zkrátka, co vás jen napadne.

5.      Fotodetektivka

Jeden z hráčů zůstává sedět u stolu a druhý si vezme mobilní telefon a odejde z místnosti, tak aby byl z dohledu sedícímu soupeři. Pak foťákem pořídí detailní snímky různých věcí z domácnosti. Protihráč pak musí poznat, co vlastně na fotografiích vidí během krátké několika vteřinové ukázky. Nemyslete si, není to tak jednoduché. A budete-li hru opakovat, stanete se nápaditější v aranžování záběrů. Vyhrává samozřejmě ten, který uhádne více předmětů.

6.      Foukaný fotbálek

Ke hře budete potřebovat pingpongový míček. Pokud ho ale nemáte, bohatě postačí i pořádně zmačkaný papír do kuličky. Každý z hráčů sedí na jedné straně stolu, ruce za zády a snaží se fouknutím uštědřit protivníkovi gól do předem vymezeného prostoru. Pro ztížení hry si můžete na stůl rozestavět pár skleniček, abyste mohli i manévrovat.

7.      Kreslete karikatury

I zde vám postačí jen papíry a tužka. Na střídačku si vymyslete známou osobnost, člena rodiny, zvíře nebo pohádkovou bytost a snažte se jejich podobu zachytit formou karikatury. Nekreslící se snaží uhádnout, koho zrovna malujete.

Zlepšete se do příště v kreslení karikatur – vstupte zdarma do online kurzu

8.      Pravda nebo piješ

Klasická hra, kterou můžete znásobit alkoholem. Pro abstinenty postačí sklenice vody. Ale pozor! Snadno se můžete dozvědět něco, co jste vlastně vůbec vědět nechtěli, anebo ani neměli. Hráči si navzájem kladou otázky na tělo týkající se jejich života. Nebudete-li chtít odpovědět, napijete se a pak pokládáte otázku zas soupeři. Vítězí oba hráči, pokud se ráno probudí stále jako přátelé či partneři.

9.      Úkol nebo piješ

Varianta hry předchozí – hráči na střídačku plní zadané úkoly. Při odmítnutí přijde trest v podobě pití. Vymýšlet můžete opravdu bláznivá zadání, například:

  • Vyměňte si oblečení se svým partnerem
  • Pořiďte si extrémně nelichotivou selfie a zveřejněte ji
  • Otevřete okno a nahlas zazpívejte písničku
  • Předveďte twerkování
  • Zkuste svůdný striptýz

10. Chtěl bys raději…?

Zábavná kvízová hra vám napoví o protějšku mnohé, aniž byste na sebe prozradili citlivé informace. Připravit si ji můžete dopředu, kdy na lístečky papíru napíšete co nejvíce protichůdné věci či skutky. Nebo si samozřejmě můžete otázky vymýšlet přímo při hře. Každá otázka začíná: „Chtěl bys raději“ a přidejte například:

  • Psa nebo kočku?
  • Pleš nebo afro?
  • Pivo nebo víno?
  • Velká nebo malá prsa?

Fantazii se meze nekladou. Spolu s vypitým alkoholem se možná stanete mnohem kreativnějšími, než byste čekali.

Věděli jste, že počátky vzniku techniky papírové krajky se datují již do 14. století? V tomto období se z papírové krajky tvořila například přání ke svatému přijímání a technika úzce souvisela s církevním životem.

Jak se zabavit doma? Vyzkoušejte 10 párty her pro dva 12. 10. 2021
Příběh Ingrid o cestě k vlastnímu bydlení a dekoracím ve stylu DOMA 3. 10. 2022
Ženský archetyp – šťastný život ženy v režii cyklů 11. 9. 2013
Inspirace pro vaše bydlení 9. 10. 2022
Anglické fráze na dovolenou 4. 6. 2018
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru